Pink Pelargonium Flowers Garden Summer Decor City Street

Přírodní hnojiva podpoří muškáty v růstu i bujném kvetení

Velmi oblíbenými rostlinami v domácnosti jsou muškáty. Jejich růst můžete podpořit přírodní cestou. Použitím banánu, cibule nebo kopřivy jako hnojiva dodáte rostlině extra živiny, což se pozitivně projeví na bujném růstu květů i samotné rostliny. Pozor ale na správné používání těchto produktů, v opačném případě hrozí poškození rostlin.

Hnojivo z banánů

První položkou na seznamu je banán, respektive jeho slupka. Slupku nejdříve omyjte pod tekoucí vodou, abyste se zbavili pesticidů a dalších nežádoucích látek. Poté slupku nakrájejte na menší kousky, vložte do zavařovací sklenice a zalijte vlažnou vodou. Nádobu uzavřete a uložte na tmavé místo alespoň na dva dny. Po uplynutí této doby celou směs přeceďte a zřeďte v poměru 1 : 1 vodou a zalijte rostliny.

Mohlo by vás zajímat:  Růži lze snadno pěstovat i balkoně. Díky jarnímu řezu bude po celou sezonu krásně kvést

Hnojivo z cibule

Muškáty se vám v hojné míře odvděčí, pokud jim dodáte hnojivo z cibulových slupek. Pro přípravu této směsi potřebujete 2 litry vody a 50 g cibulových slupek. Tuto směs uvařte a nechte dvě hodiny chladnout. Po uplynutí této doby směs přeceďte a máte hotovo.

Zdroj obrázku: Freepik

Hnojivo z kopřiv

Na výrobu hnojiva budete potřebovat:

  • 1 kg čerstvých kopřivových výhonků (lze použít i přesličku),
  • 10 litrů vody.

Kopřivy nasekejte na menší kousky. Tyto drobné kousky položte na dno kbelíku nebo jiné nádoby a zalijte vodou (může se jednat o dešťovku i vodu z kohoutku). Nádobu zakryjte gázou, je nesmírně důležité, aby nádoba byla zakrytá před hmyzem, ale proudil do ní vzduch. Výslednou směs skladujte na tmavém místě a jednou za pár dní ji pořádně zamíchejte. Po uplynutí jednoho nebo dvou týdnů bude kaše přichystána k použití. Tekutinu smíchejte v poměru s vodou 1 : 10.

Mohlo by vás zajímat:  Květy divizny lze sbírat každý den. Její účinky na zdraví využívá lidové léčitelství od nepaměti

Použití hnojiva

Výslednou směs lze použít i na choroby nebo škůdce. Jak ale používat správně tuto směs, aby nedošlo k nechtěnému efektu? Rostlinu začněte hnojit začátkem jara a pokračujte až do příchodu prvních mrazíků. Tekuté hnojivo je nejvhodnější aplikovat každých 10–14 dní. Tato zálivka obsahuje vápník, draslík, křemík, hořčík, železo i minerální sůl, což jsou všechno velmi nezbytné látky pro bujný růst.

Zdroj: https://thisismygarden.com/2023/06/how-to-fertilize-geraniums/
Přidat na Seznam.cz