Hand With Flower Bulbs Humus Background

Přichází ideální čas pro sázení cibulek květin

Léto se urychleně blíží ke konci a střídá ho podzim a to znamená jediné – výsadbu cibulek. Právě to je totiž pro toto období charakteristické. Cibulky na podzim vysadíme tak, aby na jaře krásně vykvetly. I u tohoto procesu je ale třeba dodržovat několik základních pravidel, aby se cibulkám dařilo tak, jak má. Jaká pravidla to jsou a co ještě byste měli o sázení cibulek vědět? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Čtěte dál.

Základní pravidla pro sázení cibulek

I když se právě sázení cibulek zdá jako proces poměrně jednoduchý, není tomu vždy tak. Stačí totiž malá chybička a cibulky přijdou nazmar. V prvé řadě je dobré zaměřit se na skladování. Cibulky by po vytažení z hlíny měly být uchovávány na suchém a vzdušném místě. Ve vlhku by totiž mohly začít plesnivět. Dále byste se měli zaměřit také na dobu výsadby. Každá rostlinka bude mít samozřejmě požadavky trochu jiné. Všeobecně ale platí to, že pokud cibulky začnete sázet příliš brzy, začnou rašit ještě před zimou a umrznou. Pokud příliš pozdě, cibulky pak nestihnou správně zakořenit. Nikdy byste tak cibulky do země neměli dávat dřív než v druhé polovině září.

Mohlo by vás zajímat:  Vysaďte na zahradu květiny, které bez úhony přečkají až do jara
Zdroj obrázku: Freepik

Jak cibulkám připravit půdu

Velmi důležité je také připravit půdu správně tak, aby se cibulkám dařilo. Podstatný je i výběr správného místa. Cibulky by neměly být umístěné v permanentně promočené půdě. Vyhněte se tedy například prostorám, kde se hromadí dešťová voda. Také je dobré půdu ošetřit prostředky proti houbovým onemocněním, jelikož právě ta cibulky často napadají. Kromě toho by cibulky neměly být v půdě, která je málo prodyšná. Pokud je k tomu ještě vlhká, může dojít k plesnivění. Dávejte si také pozor, abyste sázeli cibulky, které jsou v ideálním stavu. Jakékoli jiné nejspíš nevyrostou. Vyberte kvalitní půdu a vždy dodržujte příslušnou hloubku, do které cibulky sázíte.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/how-to/grow-plants/spring-bulbs-to-plant-in-autumn/
Přidat na Seznam.cz