Flax Seed 1274944 1920 1024x683[1]

Příroda nabízí mnoho rostlinných produktů, které pomohou zhubnout a pročistit organismus

Některé rostlinné potraviny, aniž bychom to do nich řekli, dokáží zlepšit funkci metabolismu, zrychlí spalování tuků, čistí tělo od toxinů, kovů a jiných jedů a naplní žaludek tak, že se cítíte dlouhou dobu maximálně syti. Rádi bychom ale upozornili, že je velmi důležité pravidelně snídat. Bez snídaně jednoduše nezhubnete. Nebo bude vaše hubnutí zdlouhavější.

Obvyklé chyby při hubnutí

Další chybou je vyhýbání se večeře. Pokud běžně večeříte a nyní přestanete jíst večeři z toho důvodu, abyste zhubli, efekt bude opačný. Tělo bude zmatené a zpomalí se váš metabolismus, a to z toho důvodu, aby tělo nestrádalo. Nejlepší bude, pokud se dobře nasnídáte a během dne si dopřejete tři až čtyři jídla. Opět ale záleží, jakou činnost během dne provádíte. Zda máte sedavé zaměstnání, nebo se pohybujete. Vašemu pohybu jednoduše musíte přizpůsobit i jídlo. Nezapomínejte ani na pravidelný pitný režim. Nepijte přeslazené šťávy a limonády. Dopřejte si bylinkové čaje a obyčejnou přefiltrovanou vodu.

Mohlo by vás zajímat:  Ovocné mušky lze lapit do pasti, jejich přítomnosti předejde správná prevence
Zdroj obrázku: Freepik

Maceška

Všimli jste si, že vám tato krásná květinka roste na zahradě? Využijte ji i pro své tělo. Možná se divíte, ale maceška dokáže zrychlit metabolismus a zbaví vás tuku. Natrhejte si květy macešky, usušte je a jednu lžičku dejte do sklenice vroucí vody a vařte po dobu pěti minut. Poté vypněte sporák, zakryjte čaj a nechte vychladit. Doporučujeme vypít sklenici odvaru až dvakrát denně. Nejen že podpoří spalování tuků v těle, ale také podpoří činnost jater.

Mohlo by vás zajímat:  Dát do myčky citronovou kůru zní jako bláhovost. Dokud se neukážou výsledky

Zelená káva

Znáte zelenou kávu? Dokáže snížit chuť k jídlu, pomůže pročistit tělo od těžkých kovů a jiných toxinů. Urychluje spalování tuků a mnoho jiného. Za tyto účinky vděčíme kyselině chlorogenové. Zelenou kávu lze vařit stejným způsobem jako tradiční černou kávu. Lze ji také koupit v tabletkách, záleží jen na vás a vaší chuti, čemu dáte přednost.

Zdroj obrázku: Freepik

Lněné semínko

Nejsou to pouze lněná semínka, ale také chia semínka či černý kmín, které zlepšují střevní peristaltiku a čistí střeva od usazenin. Navíc poskytují pocit sytosti, takže nebudete mít potřebu hodně jíst. Doporučujeme veškerá semínka smíchat s jídlem. Chia semínka míchejte například s jogurtem, kmín dávejte do jídel a lněné semínko nejlépe rozmixujte, aby tělo využilo nejvíc jeho výživových hodnot.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/12-fat-burning-foods
Přidat na Seznam.cz