Pepper Seedlings Plastic Cups

Přichází čas na první výsev. Připravit si můžeme zeleninu, květiny i bylinky

První jarní výsevy jsou vzrušující příležitostí pro všechny zahrádkáře. Zeleninové plodiny, aromatické bylinky, krásné květiny a ovocné stromy a keře nabízejí širokou škálu možností pro každého, kdo si chce užít radosti z pěstování vlastní zahrady. Připravte se na nadcházející sezónu a začněte s výsevy, které vám přinesou bohatou a pestrou sklizeň.

Zelenina pro jarní zahradu

S příchodem jara přichází ideální čas na výsevy do zahrady. Pro začátečníky i zkušené zahrádkáře jsou populární zeleninové plodiny, které mohou být úspěšně zasety již na začátku jara. K časnému výsevu patří špenát, ředkvičky, salát, mrkev a řepa. Tyto plodiny mají krátkou dobu dozrávání a mohou se sklízet brzy, což vám umožní vychutnat si první sklizeň ještě před létem.

Mohlo by vás zajímat:  Aspirin rajčata posílí a zamezí šíření chorob

Bylinky pro aromatickou zahradu

První jarní dny jsou ideálním časem pro výsevy bylinek, které dodají vaší zahradě nejen vůni, ale i chuť. Bazalka, petržel, koriandr, a oregano jsou skvělými volbami. Bylinky jsou nenáročné na pěstování a mohou být umístěny v okenních truhlících nebo vybraných částech zahrady. Rostoucí bylinky v domácím prostředí může být zábavným a užitečným zážitkem.

Saplings Vegetables Are Growing Black Pots Because They Are Planted 3 Plastic Pot Containers Seedlings Are Young Fragile With Small Leaves Close Up Daytime Blur Background
Zdroj obrázku: Freepik

Květiny pro pestrou barevnou paletu

Jaro přináší také výběr květin, které dodají zahradě krásu a pestrost. Proč nezkusit vysévat kosatce, fialky, nebo oblíbené slunečnice? Květiny nejen ozdobí zahradu, ale mohou také přilákat užitečné hmyzí pomocníky nebo opylovače. Výběr květinových druhů v zahradě vytvoří harmonický vzhled a přinese radost do vašeho venkovního prostoru.

Mohlo by vás zajímat:  Z banánů připravíme výživné hnojivo pro pokojové i zahradní rostliny

Ovocné stromy a keře

Pokud máte větší prostor k dispozici, jaro je také ideální obdobím pro zasazení ovocných stromů a keřů. Jabloně, třešně, maliny a jahody jsou výbornými volbami. Je však důležité vybrat odrůdy, které jsou vhodné pro vaše klimatické podmínky. S adekvátní péčí můžete očekávat bohatou úrodu v následujících letech.

Zdroj: https://www.themodernhouse.com/journal/what-seeds-to-sow-in-spring/
Přidat na Seznam.cz