Pepper Seedlings Plastic Cups

Přichází čas na první výsev. Připravit si můžeme zeleninu, květiny i bylinky

První jarní výsevy jsou vzrušující příležitostí pro všechny zahrádkáře. Zeleninové plodiny, aromatické bylinky, krásné květiny a ovocné stromy a keře nabízejí širokou škálu možností pro každého, kdo si chce užít radosti z pěstování vlastní zahrady. Připravte se na nadcházející sezónu a začněte s výsevy, které vám přinesou bohatou a pestrou sklizeň.

Zelenina pro jarní zahradu

S příchodem jara přichází ideální čas na výsevy do zahrady. Pro začátečníky i zkušené zahrádkáře jsou populární zeleninové plodiny, které mohou být úspěšně zasety již na začátku jara. K časnému výsevu patří špenát, ředkvičky, salát, mrkev a řepa. Tyto plodiny mají krátkou dobu dozrávání a mohou se sklízet brzy, což vám umožní vychutnat si první sklizeň ještě před létem.

Mohlo by vás zajímat:  Při honbě za dokonalým trávníkem nadělají mnozí spoustu zbytečných chyb. Méně je někdy více

Bylinky pro aromatickou zahradu

První jarní dny jsou ideálním časem pro výsevy bylinek, které dodají vaší zahradě nejen vůni, ale i chuť. Bazalka, petržel, koriandr, a oregano jsou skvělými volbami. Bylinky jsou nenáročné na pěstování a mohou být umístěny v okenních truhlících nebo vybraných částech zahrady. Rostoucí bylinky v domácím prostředí může být zábavným a užitečným zážitkem.

Saplings Vegetables Are Growing Black Pots Because They Are Planted 3 Plastic Pot Containers Seedlings Are Young Fragile With Small Leaves Close Up Daytime Blur Background
Zdroj obrázku: Freepik

Květiny pro pestrou barevnou paletu

Jaro přináší také výběr květin, které dodají zahradě krásu a pestrost. Proč nezkusit vysévat kosatce, fialky, nebo oblíbené slunečnice? Květiny nejen ozdobí zahradu, ale mohou také přilákat užitečné hmyzí pomocníky nebo opylovače. Výběr květinových druhů v zahradě vytvoří harmonický vzhled a přinese radost do vašeho venkovního prostoru.

Mohlo by vás zajímat:  Zahrada potřebuje před škůdci chránit také během zimy

Ovocné stromy a keře

Pokud máte větší prostor k dispozici, jaro je také ideální obdobím pro zasazení ovocných stromů a keřů. Jabloně, třešně, maliny a jahody jsou výbornými volbami. Je však důležité vybrat odrůdy, které jsou vhodné pro vaše klimatické podmínky. S adekvátní péčí můžete očekávat bohatou úrodu v následujících letech.

Zdroj: https://www.themodernhouse.com/journal/what-seeds-to-sow-in-spring/
Přidat na Seznam.cz