Recycle Papers From Boxes

Zkušený zahrádkář nikdy nevyhazuje kartonové krabice. Pomůžou bojovat proti plevelu i k bohatší úrodě

Ať už si z internetu objednáme cokoliv, s největší pravděpodobností to přijde v kartonové krabici. Tu v horším případě hodíme do běžného odpadu, v tom lepším ji sešlapeme a vložíme do modrého kontejneru k další recyklaci. Je však ještě jeden z působ, jak se dá s krabicemi pracovat. Dají se efektivně využít na zahradě. K ruce budeme mít materiál, který má mnoho praktických výhod, a přitom je zdarma.

Místo textilie

Používat různé textilie, nebo snad fólie je na zahradách zcela běžné. Každý metr tohoto materiálu ale něco stojí. Proto je vhodné nahradit ho. A čím? No samozřejmě krabicí. Ideální je používat kartonové krabice ve chvíli, kdy záhony teprve připravujeme a chceme zamezit růstu plevele. A jak na to? Prostě jenom rozřezejte krabici na jednotlivé pláty, ty rozložte po záhonech a zatižte je kameny. A máte hotovo.

Mohlo by vás zajímat:  Kvasnicové hnojivo dodá tújím důležité prvky. Budou znovu sytě zelené

Jako mulč

Mulčování je na zahradách také zcela běžným procesem. Jde v principu o pokrytí záhonu materiálem tak, aby nemohly prorůst jiné rostliny. A i tady se dá efektivně využít právě kartonová krabice. Jak? Stačí ji nařezat na menší kousky, ideálně na proužky. To lze třeba nožem, řezačkou nebo ve skartovačce. V tu chvíli máte v ruce velmi dobrý mulčovací materiál, kterým stačí pokrýt záhony.

Zdroj obrázku: Freepik

Na cestičky

Že se člověk na zahradě trochu zašpiní, to je běžná věc. Proč to ale musí přesahovat únosnou mez? Použijte kartonové krabice na cestičky mezi záhony. Hlavně po dešti toto řešení oceníte, jelikož se vám nohy nebudou nořit do mokré hlíny a vaše obuv bude o poznání čistší.

Mohlo by vás zajímat:  Chránit si zrak je velmi důležité. Nejlepší prostředky nabízí sama příroda

Pro popisky

Máte opravdu velkou zahradu s mnoha záhony? Tak musíte mít přehled o tom, co kde máte. Co jste kam zasadili, jakou odrůdu a kdy to bylo. Kousky kartonu napíchnuté na kolík mohou posloužit mnohem lépe než různá draze prodávaná řešení, která splní funkci úplně stejnou. A svou zahradu budete mít dokonale organizovanou.

Zdroj: https://www.birdsandblooms.com/gardening/gardening-basics/cardboard-gardening/
Přidat na Seznam.cz