Hortenzie1

Při správné péči pokvetou hortenzie po dlouhé měsíce. O tyto krásky se postará i začátečník

Hortenzie patří mezi dekorativní květiny, které nejsou náročné na péči. Je ale potřeba se jim věnovat, aby vám dělaly radost po několik měsíců v roce. Zasadit si je můžete na zahradě, ale také jako pokojovou rostlinu. Co všechno je potřeba udělat, aby vás těšily po dlouhá léta?

Můžete si z hortenzií udělat plot, ale na zimu ho raději schovejte

Záleží na tom, jakou odrůdu si vyberete. Pokud to bude ta odolnější, nemusíte ji na zimu zakrývat, ty ostatní ale bude nutné na zimu uklidit. Květy pak zůstanou na keřích až do prvních mrazů. Jak se o rostlinu starat, aby kvetla co nejdéle? Může se pochlubit krásně barevnými květy, které vám mohou dělat radost několik měsíců.

Mohlo by vás zajímat:  I váš balkon může zářit barvami. Tradiční rostliny budou bohatě kvést i v náročných podmínkách
Zdroj obrázku: Freepik

Hortenzii je nutné zasadit na slunném místě, ale můžete ji dát i do stínu. Má ráda mírně kyselou půdu a je nutné jí dopřát kombinaci kompostu, rašeliny a písku v poměru 5 : 2 : 1. Pokud se rozhodnete ji zalévat tvrdou vodou, rozhodně to nedělejte. V létě jí stačí průměrná vlhkost, není potřeba jí dodávat zálivku navíc. To udělejte pouze v době, kdy kvete, protože jinak by květy zvadly.

Dávejte si pozor, abyste jim nedodali vápník, který nesnáší

Pokud rostlina roste, dopřejte jí hnojivo dvakrát měsíčně. Je nutné nepoužívat vápník, protože po nich hortenzie mohou uvadnout. Odkvetlé květy můžete nechat přes zimu na rostlinách a zbavit se jich až na jaře. Přes zimní období můžete rostlinám dodat chvojí nebo půdu. Hortenzie jsou skvělé v tom, že je můžete pěstovat také na terasách nebo na balkoně. Dejte je tam, kde je hodně slunce, ale nesmí se spálit.

Mohlo by vás zajímat:  O orchidej se postará i začátečník. Při splnění několika podmínek se stane skutečnou ozdobou interiéru
Zdroj obrázku: Freepik

Rozhodně by neměly zůstat na mrazu, protože zvládnou teplotu pouze do 6 stupňů. Musí dostat velkou dávku živin, a to pravidelně, stejně jako jim musíte dopřát zálivku. Pokud nastanou mrazy, je nutné je uklidit do místnosti, která bude chladná. V tomto období ji zalévejte jen tak, aby nevyschnul kořenový bal.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/ornamental/shrubs/hydrangea/growing-hydrangeas-hydrangea-care-guide.htm
Přidat na Seznam.cz