Fresh Bouquet Daisy Sunflowers Glass Vase Home Interior Cozy Atmosphere Summer Mood

Řezaná kytice ve váze může dělat radost mnohem déle díky šikovným trikům

Která žena by nemilovala pugét od milovaného manžela nebo partnera! Čerstvě řezaná květina potěší kamarádku i maminku, ale jak docílit toho, aby dělala ve váze dlouho radost? Někdy totiž kytice chřadnou už po několika málo hodinách, tím spíše, když je v interiéru horký a suchý vzduch. Stačí vyzkoušet pár triků a těšit se z darované květiny můžete dlouhé dny, ba i týdny!

1.     Každodenní výměna vody

Základem pro čerstvost řezaných květin je každodenní výměna vody ve váze. Pro dlouhou životnost většiny běžně prodávaných druhů květin je vhodnější studená, ale ne příliš ledová voda. Vlažná vyhovuje růžím, narcisům, tulipánům nebo irisům.

Mohlo by vás zajímat:  Správné skladování potravin v lednici sníží plýtvání jídlem

2.     Odstraňte přebytečné listy

Listy v dolní části ponořené do vody mohou způsobovat hnití, proto je odstraňte, aby květina vydržela.

3.     Pomůže kostka cukru, mince nebo aspirin

Do vyměněné vody ve váze vložte kostku cukru, měděnou minci nebo pár tablet aspirinu, protože stonek bude moci lépe absorbovat vodu a květina déle vydrží.

Zdroj obrázku: Freepik

4.     Na umístění záleží

Na stůl, nebo na parapet? Z tohoto hlediska je vhodnější stůl, protože poskytuje více stínu, naopak na okně hrozí květinám přehřátí a spálení od slunečních paprsků.

Mohlo by vás zajímat:  Pivoňky ve váze vydrží déle čerstvé díky správnému řezu a čerstvé vodě

5.     Kouzelný sáček pro čerstvost

Při koupi řezané květiny je často součástí sáček s názvem Chrysal nebo Flower Fresh, který se přidává do vody během její výměny. Květiny zůstanou déle čerstvé.

6.     Šikmý střih stonku

Během výměny vody ve váze také pečlivě seřízněte ostrým a čistým nožíkem šikmým řezem stonky, po jejich zatažení totiž rostliny již nejsou schopny přijmout vodu do vodivých pletiv. Když rostlina i přesto usychá, pomůže propíchnutí stonku jehlou, kudy může rostlina čerpat vodu.

Mohlo by vás zajímat:  Pomerančová kůra domov dokonale osvěží a zachrání pokojové rostliny před zkázou

7.     Skleněné vázy jsou vhodnější

Nezáleží jen na vzhledu vázy, ale také na materiálu, ze kterého je vyrobená. Řezaným květinám svědčí více čistá skleněná nádoba, kterou lze vydezinfikovat od bakterií, ty mohou totiž kontaminovat vodu.

Zdroj: https://www.proflowers.com/blog/how-to-make-flowers-last-longer
Přidat na Seznam.cz