Pomnenka

Připravte svou zahradu na příští jaro a vysaďte si květiny, které pokvetou již v květnu

Chcete si vytvořit krásnou zahradu, která vás bude těšit záplavou květů hned na jaře? V takovém případě by vám neměly uniknout následující květiny, které bohatě vykvétají již v květnu. Budou hrát pestrými barvami a zároveň potěší i nenáročným pěstováním. Následující článek je skvělou inspirací pro zahradníky i balkonové pěstitele.

Tulipány

Mezi oblíbené jarní květiny, které mohou hrát všemi barvami a kvetou již v dubnu a v květnu, patří rozhodně tulipány. Bez problémů seženete velké množství různých barevných variací, které se dají snadno kombinovat. Pěstování je v zásadě nenáročné a každý rok tulipány znovu vykvetou na stejném místě.

Mohlo by vás zajímat:  Pelargonie pokvetou bohatě na slunci, při dostatku zálivky a živin
Zdroj obrázku: Freepik

Narcisy

Další oblíbenou jarní květinou jsou narcisy. Při jejich pěstování je dobré umístit je do větší vzdálenosti od tulipánů, protože se právě s těmito druhy rostlin nesnáší, takže v těsné blízkosti nebudou dobře prosperovat. To stejné platí i v případě, kdy si tulipány a narcisy nařežete do vázy, protože ani tehdy to nebude dělat dobrotu vzhledem k látkám, jaké narcisy vylučují.

Hyacinty

Pro přidání dalších barev a hlavně výrazné vůně na jarní zahradu či do truhlíků rozhodně nezapomeňte na hyacinty. Jejich bohaté kvetení vydrží poměrně dlouho a zaujme právě svou výraznou vůní. Velmi dobře se také kombinují s jinými druhy jarních rostlin. V případě hyacintů můžete mít mnoho různých barev a pěstovat se dají také na okně. Začátkem jara najdete v obchodě již rychlené sazenice, které kvetou ještě o něco rychleji v porovnání s rostlinami, které jsou na záhoně.

Mohlo by vás zajímat:  Něžná africká fialka ozdobí každý interiér a její pěstování zvládne i začátečník
Zdroj obrázku: Freepik

Pomněnky

Mezi další druhy kvetoucí v květnu patří pomněnky. Jejich kvetení však v tomto měsíci v zásadě pouze začíná a radost vám mohou dělat až přes celé léto. Navíc se velmi snadno množí a nevyžadují žádnou složitou péči. Doplnit je můžete také okrasnými sedmikráskami, kdy společně vytvoří krásnou sadbu přirozených rostlin.

Zdroj: https://www.thepioneerwoman.com/home-lifestyle/gardening/g35511393/spring-flowers/
Přidat na Seznam.cz