Assorted Different Size Chicken Eggs Counter Store Market

Poznejte kvalitní vejce už v obchodě. To nejdůležitější prozradí malá čísla, která mnoho lidí přehlédne

Mnoho lidí se dnes vrací k domácím produktům. Mezi oblíbené pak patří vejce. Sice je najdete v každém obchodě, nikdy ale nevíte, jak budou kvalitní. Je vhodné koukat nejen na označení původu vajec, ale sledujte také jejich velikost. Nejlepší variantou jsou domácí vejce, která budete odebírat pravidelně od svého známého. Pravdou je, že to není varianta pro všechny, protože vejce z domácího chovu jsou většinou dražší.

Pokud chcete kvalitní vejce, sledujte, odkud jsou

Pokud jste již někdy vejce kupovali, tak víte, že je každé z nich označené čísly. Vejce, která jsou čerstvá, sice na první pohled nepoznáte, ale doma si můžete udělat několik testů, díky kterým to zjistíte. Kvalitu vám bohužel nikdo nezaručí, může se tak stát, že budou vejce prasklá nebo zkažená, a to hned po vašem příchodu domů.

Mohlo by vás zajímat:  Sukulenty potřebují dostatek slunečního světla a minimum péče

Jak odlišit vejce z domácího chovu od těch, která snesly slepice v kleci? Poznáte to právě podle číslování. Číslo 0 na vejcích znamená, že jsou slepice z volného chovu a mají dostatek prostoru nejen k protažení. Dostávají kvalitní krmivo a jejich vejce budou o něco větší a velmi chutná. Číslem 1 se označují vejce z farem, které nabízejí slepicím volný výběh, ale na noc se zvířata zavírají do klece.

Zdroj obrázku: Freepik

Velikost vajec najdete na obalu

Čím vyšší je číslo, tím hůře se slepice mají. Číslo 2 znamená, že jsou slepice zavřené ve stodole, ale mohou se volně pohybovat a dostávají krmení. Posledním číslem je číslo 3, to jsou vejce z chovů, kde jsou slepice zavřené v klecích, ve stresu a nedostane se jim kvalitního krmiva. Proto raději zvolte taková vejce, která budou od slepic z volných chovů.

Mohlo by vás zajímat:  U doplňků stravy s kyselinou listovou se na etiketu nespoléhejte

Na vejcích pak také najdete označení velikosti. Koupit si tak můžete vejce velikosti S, největší se označují XL. Jak jsme uvedli, odebírat od někoho domácí vejce je ta nejlepší varianta, i když trochu dražší. Pokud ale milujete vejce, vyplatí se do nich investovat.

Zdroj: https://indianexpress.com/article/lifestyle/food-wine/quick-float-test-to-check-egg-quality-6852987/
Přidat na Seznam.cz