Fresh Organic Raspberries With Mint Leaves Fruit Background With Copy Space Summer Berries Harvest Concept Vegan Vegetarian Raw Food

Šťavnaté maliny prospějí zdraví i kráse. Přírodní kosmetika z tohoto ovoce rozzáří pokožku

Maliny jsou velmi oblíbeným ovocem. Už dříve je naše babičky používaly jako přírodní lék například na infekce. Dnes se z nich vyrábějí krémy i další kosmetické prostředky. Maliny mají v našem jídelníčku zvláštní místo, protože jsou plné vitaminu C i dalších látek, které naše tělo potřebuje. Obsahují také kyselinu salicylovou, která se používá k výrobě aspirinu.

Proč se vyplatí konzumovat maliny?

Kromě toho, že vašemu tělu dodají potřebné látky, můžete je využít také jinak. Není snad nikdo, kdo by odolal pár kouskům malin. Jsou velmi chutné, ale zároveň velmi zdravé. Jsou zodpovědné za naší dobrou náladu. Díky obsahu vlákniny zajistí, že nebudete mít hlad a také vás nebude honit mlsná. Pomohou také snižovat riziko vzniku rakoviny.

Mohlo by vás zajímat:  Bobule plné lahodných chutí a vitaminů: odborníci je právem doporučují do pestrého jídelníčku

Můžete využít letních zásob a malinami se zásobit například na zimu. Můžete je sušit v sušičce na ovoce a z nich pak připravit čaj. Pomůže například od bolestí břicha nebo průjmu. Ovoce můžete jednoduše také zamrazit. Vyrobit si můžete i šťávu. Jeden kilogram ovoce posypte půl kilogramem cukru. Sklenici pak zakryjte kusem látky a nechte týden stát. Když se cukr rozpustí, můžete šťávu nalít do lahví a pasterizovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete si z malin připravit úžasné pleťové masky

Extrakt z malin najdete v mnoha kosmetických přípravcích. Obsahuje antioxidanty, které zpevní naši pokožku a zabraňují tak stárnutí. Můžete si sami doma vyrobit prostředky, které pak můžete mít kdykoliv po ruce. Oblíbený je peeling, kterým odstraníte odumřelou pokožku. Hrst malin smíchejte s třemi lžícemi hrubého cukru a trochou olivového oleje. Poté několik minut masírujte pokožku a nakonec opláchněte vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Kdoule obohatí jídelníček o vitamíny i ojedinělou chuť

Vyrobit si můžete také masku na obličej. Maliny smíchejte se žloutky, lžící medu a naneste na obličej. Pleť rozzáří a zklidní. Můžete si připravit také tonikum: ovoce a listy malin povařte se sklenicí vody a poté nechte několik minut stát. Přelijte tekutinu do lahve, nechte vychladnout a můžete používat.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/top-10-things-do-raspberries
Přidat na Seznam.cz