Portrait Happy Man Eating Fresh Salad Kitchen

Zařaďte do svého jídelníčku potraviny, které vám zlepší náladu a zároveň po nich nepřiberete

Pokud máte několik kilogramů navíc a necítíte se dobře, je na čase sestavit si jídelníček tak, aby vašemu tělu nic nechybělo a zároveň jste se cítili dobře. Nevhodně upravené pokrmy mohou zdraví ublížit, budete se cítit bez energie a bez nálady. Jaké potraviny do jídelníčku zařadit?

Jaké potraviny vás rozveselí?

Držení diety není pro každého. Někoho bude honit mlsná, někomu dalšímu budou chybět jiné pochoutky. V každém případě si i hubnutí můžete udělat tak dobré, aby vás netrápilo, že některé potraviny nesmíte. Hormon štěstí – serotonin – má na svědomí právě glukóza. Ta se ale neobjevuje pouze ve sladkostech, najdete ji i v ovoci.

Mohlo by vás zajímat:  Zdravé klíčky dodají po zimě sílu a energii. Přivítejte jaro s chutí

Při dietě byste měli zapomenout na jednoduché sacharidy, raději se zaměřte na pití čisté vody, která bude obsahovat hořčík nebo vitamin B6. Pokud nebudete dostatečně pít, mohou se objevit zdravotní problémy v podobě špatných kloubů, vysokého krevního tlaku nebo plynatosti. Jaké látky a suroviny zařadit do jídelníčku, který máte nastavený jako redukční?

Zdroj obrázku: Freepik

Dejte mozku pocit, že jste si dali sladkost

Dopřejte svému mozku pocit, že dostal něco dobrého. Můžete si pomoci například zdravým ovocem. Svému tělu ale budete muset dopřát i další vitaminy a minerály, které bude k hubnutí potřebovat. Doplňte svému tělu například hořčík. Mnoha lidem chybí, a proto ho potřebují dodat dodatečně. Najdete ho nejen ve vitaminových doplňcích, ale také v potravinách. Dejte si celozrnné pečivo, luštěniny nebo pohanku.

Mohlo by vás zajímat:  Bobkový list je víc než obyčejné koření. Při správném užití se promění v cenný lék

Vitamin B6 najdete v játrech, banánech nebo cereáliích. Komplexní sacharidy jsou pro tělo důležité, nesmíte si je ale splést s jednoduchými, které jsou pro tělo zbytné. Komplexní podpoří funkci mozku. Dopřejte si zeleninu, rýži nebo těstoviny. A vynechat musíte sladkosti. I když vám chutnají a dopřejí vám pocit štěstí, bude to jen chvilková záležitost. Cukry se rychle vstřebají a vy budete chtít další a další. Kvůli tomu se mohou objevit únava, nedostatek energie nebo špatná nálada.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/mood-food
Přidat na Seznam.cz