Ketogenic Low Carbs Diet Food Selection White Wall

Pořádně se nacpat tučným jídlem našemu tělu jenom prospěje. Pár porcí pomůže více než doplňky stravy

Pravidelnou konzumací nezdravých tuků můžete svému tělu jen uškodit. Obezita, vysoký krevní tlak nebo cholesterol mohou být velmi závažné problémy, které vedou k mnoha omezením na životě. Tuky ale nemusí být pouze špatné. Musíte jen konzumovat správné potraviny, které obsahují ty zdraví prospěšné. Jaké tuky jíst a kterým se vyhnout, se dozvíte v článku.

Kde hledat zdravé tuky?

Tuk se většině lidí vybaví při pojmech máslo, sádlo nebo olej. Je to velmi rozšířený názor, že jsou tyto produkty škodlivé a nevyplatí se je jíst. Zrovna v tomto případě se ale jedná o tuky, které si můžete dopřát. Tuk je nezbytný pro správnou transformaci vitaminů, které se pak v těle dále rozkládají. Zlepší činnost mozku a také podpoří imunitní systém. Abyste ale správně využili vlastnosti tuku, je potřeba vybrat ten správný.

Mohlo by vás zajímat:  Vysoký krevní tlak dokáže snížit každodenní jídelníček. Sáhněte po vybrané zelenině nebo dýňových semínkách

Dobré tuky potřebujeme, a to rovnou ve 30 % celkového množství snědeného jídla za den. Jako první musíme zmínit ryby, protože ty jsou plné omega-3 mastných kyselin, které patří právě mezi zdravé tuky. Tyto kyseliny mají spoustu vlastností, které vaše tělo ocení. Dejte si makrelu, lososa nebo sledě. K tomu je potřeba také dostatek zeleniny, které byste sníst kolem 500 gramů denně, ale spíše více.

Zdroj obrázku: Freepik

Díky zdravým tukům budete sami zdravější

Zdravé tuky jsou velmi důležité. Najdete je také v kvalitním olivovém oleji. Ten pomáhá nejen při hubnutí, ale díky němu budete pomaleji stárnout. Vyplatí se ho jíst také případě, že se chcete vyhnout zdravotním problémům. Dejte ale pozor na energetickou hodnotu potravin, které jsou plné zdravých tuků. I na tom totiž záleží.

Mohlo by vás zajímat:  Káva na lačno podle odborníků nevadí, záleží na každém člověku

A kde najdete ty nezdravé? Jako první se vám určitě vybaví cukrovinky, čokoláda, další sladkosti a také polotovary nebo jídla z rychlého občerstvení. Vhodné nejsou ani cigarety nebo pití alkoholu. Ubližujete tím především svému tělu, které nebude mít dostatek energie k běžným činnostem.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/10-super-healthy-high-fat-foods
Přidat na Seznam.cz