Monstera

Popínavé rostliny zútulní interiér dlouhými šlahouny, které se mohou pnout i několik metrů

Popínavé interiérové rostliny jsou v domácnostech velmi oblíbené. Krásně vypadají a zútulňují domov. Nepotřebují tolik péče, což z nich činí ještě více žádané rostliny. Rychle rostou a nevyžadují podpěru. Jaké z nich jsou nejoblíbenější?

Břečťan

Začneme tím nejoblíbenějším, kterým je určitě břečťan. Listy břečťanu jsou většinou drobné, tmavě zelené či světle zelené se žlutými lemy. Břečťanové šlahouny rychle rostou, a pokud je nestříháte, mohou dorůst až do dvou metrů. Lze je umístit na strop do závěsného květináče. Tak zajistí místnosti krásnou dekoraci. Dbejte ale na to, abyste břečťan umístili do polostínu s teplotou do 18 °C. Hojně jej zalévejte a nenechávejte ho přeschnout. Na druhou stranu nesmí voda v květináči ani v misce stát, nebo kořínky začnou zahnívat.

Mohlo by vás zajímat:  Majonéza není na listy rostlin vhodná, lesk jim přirozeně dodají hnojiva
Zdroj obrázku: Freepik

Syngonium

Plazivá rostlina, která dosahuje do výšky 30 centimetrů až 1,5 metru. Její listy jsou srdcovitého tvaru a většinou zbarvené do více odstínů. Tuto rostlinu se vyplatí umístit do rohu či tam, kde nesvítí slunce a je spíše polostín. Pokud ji zasadíte do většího květináče a přidáte k ní například podpěru z pletiva či něco podobného, bude se krásně plazit a omotávat se kolem podpěry. Tato plazivka má ráda teplo, takže 20 °C a více bude ideální. Substrát udržujte vlhký, ale ne mokrý. Zálivku provádějte měkkou odvápněnou vodou. V létě až třikrát týdně, v zimě méně. Mezi zálivkami přes zimní období by měla hlína v květináči mírně vyschnout.

Mohlo by vás zajímat:  Kaktusy mají specifické požadavky na pěstování, dopřát jim je ale může každý

Monstera

Monstera je v posledních letech stále více populární. Není divu, protože její krásné velké, děravé a zelené listy zkrášlí každý interiér. Může dorůst až do tří metrů. Díky svému růstu a výšce se hodí do prostornějších pokojů. I když se tato rostlina jeví jako náročná, zdání klame. Potřebuje místnost s rozptýleným světlem, ve stínu budou listy menší. Teplota je ideální kolem 20 °C. Zálivka by měla probíhat vždy jednou týdně, abyste substrát udrželi vlhký, nikoli mokrý. Také je vhodné, pokud rostlinu pokropíte dvakrát až třikrát týdně obyčejnou odstátou vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Květiny patří i na pracovní stůl, skvěle podpoří koncentraci a zklidní mysl
Zdroj obrázku: Freepik

Hoja

Další plazivá rostlina, která má dlouhé šlahouny a může vyrůst až několik metrů. Každý tuto rostlinu zná podle krásných jasně zelených listů, ale hoja může také vykvést, a pokud se vám to podaří, jistě vás tyto květy potěší, jsou opravdu nádherné. Květy dokonce vydávají sladkou vůni. Umístěte ji na slunné místo, ale ne na přímé slunce. Není také třeba ji často přesazovat. Daří se jí v mírně suchém substrátu a malém květináči.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/best-indoor-vines-and-climbers-you-can-grow-easily-in-your-home/
Přidat na Seznam.cz