Ivy 3519431 1920 (1)

Popínavé rostliny zútulní interiér a zaženou nudu domova

V dnešní době je mnoho způsobů, jak zdokonalit vnitřek bytu či domu. Zrcadla váš domov opticky zvětší, doplňky jej zútulní a rostliny mu dodají životní energii. Většina lidí ví, že květiny jsou zdraví prospěšné, a to nejen z psychologického hlediska, že potěší oko a dělají radost tím, jak rostou, ale i z hlediska zdravotního.

Rostliny v interiéru jsou dokonalými čističkami vzduchu. Na spodní straně listů všech druhů rostlin se nachází miniaturní dýchací otvory, kterými květiny nasávají vzduch i s jeho škodlivými částicemi a zpět vydechují čistý kyslík. Proto v případě rostlin platí zlaté pravidlo: čím více, tím lépe

Mohlo by vás zajímat:  Zamiokulkas není potřeba příliš zalévat. Prospěje mu hnojivo z piva

Co když už ale nechcete osmou difenbachii a pátý tchýnin jazyk?

Jsou vám tyto typické domácí rostliny okoukané? Nevadí, zkuste „plazivky“. Nemusíte být ani zkušený zahrádkář, abyste dokázali tyto krásné rostlinky udržet při životě. Zalévat byste je ale měli, to zase jo. 

Nejrozšířenější popínavou rostlinou je břečťan, který často vídáme obrůstat fasády domů nebo ploty. Roste bujně, ale je důležité dopřát mu hodně vlhkosti – dejte mu do květináče pár vlhkých kamínků a jeho listy často sprchujte. Pokud je vaším cílem pořádně košatý vzhled, nezapomínejte na pravidelné zaštipování.

Mohlo by vás zajímat:  V zimě čekají na pokojové rostliny velké výzvy. Při životě je může udržet správné umístění
Zdroj obrázku: Pixabay

Chcete si osvěžit koupelnu něčím zeleným? Co třeba šplhavý fíkus? Tato pokojová rostlina milující vlhko a teplo ráda šplhá za světlem. Pokud ji budete hojně zalévat v období růstu, odvděčí se vám neuvěřitelně rychle rostoucími šlahouny se sytě zelenými listy.

Zdroj obrázku: Pixabay

Je libo něco exotického?

Pokud vás výše zmíněné druhy rostlin nudí, sáhněte po bromélii tilandsii. Tato tropická girlanda vás překvapí neuspořádaným a rozcuchaným vzhledem, díky kterému si ji zamilujete. Pyšní se nádherně rudými květy a miluje vláhu. Je dobré ji často navečer rosit, pomůže jí to v přirozeném ochlazení listů.

Přidat na Seznam.cz