Aloe 2163120 1920

Pěstování aloe vera je u žen stále populárnější. Prospívá nejenom jejich kráse

Pokud milujete rostliny, měla by být u vás doma rostlina aloe vera. Mnohé to dozajista překvapí, ale tato rostlina je poměrně levná. Stane se ozdobou vašeho interiéru a zároveň bude představovat zázrak pro vaše zdraví. Ne nadarmo se této rostlině říká „zázračná“, lze ji totiž využít mnoha způsoby.

Zbavte se lupů

Na lupy vám pomůže domácí maska na vlasy z aloe vera. Dlouhý stonek aloe podélně rozkrojte na polovinu a lžící odstraňte gel z rostliny. Vložte tento gel do misky a přidejte asi dvě lžíce kondicionéru, jednu lžíci olivového oleje a jednu lžíci kokosového oleje. Suroviny promíchejte a pastu rozetřete na pokožku hlavy. Nechte chvíli působit a poté si umyjte vlasy. Po několika použitích lupy zmizí.

Mohlo by vás zajímat:  Hnojiva pro domácí květiny není nutné kupovat, jsou na dosah v každé kuchyni

V boji proti pupínkům

Aloe vera obsahuje mnoho minerálů a má antibakteriální účinky. Díky tomu vám gel ze šlahounů rostliny pomůže zbavit se pupínků. Můžete si snadno vyrobit vlastní masku na obličej. Vložte dvě lžíce gelu z aloe vera do misky a přidejte dvě lžíce mandlového mléka a dvě lžíce citronové šťávy. Zamíchejte a masku na obličej máte hotovou. Jemně ji vmasírujte do pokožky a po několika minutách opláchněte vlažnou vodou.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Použijte ji k ošetření ran

Jak je známo, aloe vera dokáže rychleji hojit rány a jizvy. Vědecké výzkumy tvrdí, že díky šťávě z rostliny aloe vera se malé rány hojí mnohem rychleji. Gel je totiž schopný zabíjet bakterie, a navíc podporuje růst nových kožních buněk. Gel proto aplikujte co nejčastěji, bude účinnější než některé drahé masti.

Mohlo by vás zajímat:  Plíseň v květináči vyžaduje okamžitý zásah. Účinnou pomoc najdeme v každé kuchyni

Nezapomeňte na peeling

Každá žena, která se alespoň trošku zajímá o kosmetiku zná kouzlo peelingu. Pleť doslova rozzáří a zbaví i vnitřních nečistot. Pomocí výtažku z aloe vera si můžete vyrobit vlastní peeling na obličej. Smíchejte jej s trochou jedlé sody a máte hotovo! Při nanášení peelingu se vyhněte kontaktu s očima, nanášejte ho proto raději o něco dál od očí a vyvarujte se jeho použití na oční víčka.

Připravte si ústní vodu

Ukazuje se, že aloe vera můžete používat dokonce jako ústní vodu. Rostlina obsahuje velkou dávku vitaminu C, který zabraňuje tvorbě zubního plaku. Aloe vera může také poskytnout úlevu, pokud trpíte oteklými dásněmi. Takže neváhejte, a směle do výroby!

Přidat na Seznam.cz