Citronova Trava1

Olej z citronové trávy lze využít především v létě na dva skvělé způsoby

Rostlinné oleje mají mnohé způsoby využití, nejsou vhodným produktem pouze do kuchyní, ale umí pomoci také jinde. Olivové a kokosové oleje jsou známé pro své blahodárné účinky na pokožku a různé kožní problémy. Co se týká hřebíčkového, eukalyptového či levandulového oleje, i ty mají své silné stránky. Také olej z citronové trávy skrývá mnoho prospěšných vlastností. S čím vším vám olej z citronové trávy dokáže usnadnit život?

Zdroj obrázku: Freepik

Repelentní vlastnosti

Olej z citronové trávy je účinný zejména proti komárům, ale odpuzovat zvládne i klíšťata. Jediné, co k tomu musíte udělat, je vyrobit si postřik na kůži na bázi oleje z citronové trávy. Potřebovat budete 50 kapek tohoto oleje, k nim ještě přidejte 100 mililitrů slunečnicového oleje a nachystejte si také láhev s mechanickým rozprašovačem, který vám usnadní aplikaci na kůži. Postup přípravy je také velmi jednoduchý: oba oleje smíchejte, přelijte do rozprašovače a před každým použitím důkladně protřepte.

Mohlo by vás zajímat:  Praha má ukrytý zdroj vody, stav splaškové kanalizace ho začíná výrazně ohrožovat
Zdroj obrázku: Freepik

Deodorant

Z oleje získaného z citronové trávy si můžete vyrobit také skvělý přírodní deodorant. Potřebovat budete čtvrt šálku jedlé sody a 20 kapek oleje. Obě tyto suroviny mají perfektní schopnost pohlcovat zápach a pot. Olej ještě ke všemu oplývá vlastností skvělé regenerace pokožky. Z obou těchto surovin udělejte pastu do mističky. Pak už jen stačí nanést každé ráno pastu do podpaží. Jemným třením se vsákne do kůže, kde bude vykonávat svou práci. Poskytne vám příjemný pocit svěžesti a sucha. Nemusíte každý den používat deodorant koupený v obchodě, který znečišťuje životní prostředí a také svým složením dráždí pokožku, která může být suchá, zarudlá, popraskaná, nebo třeba jen citlivá. Výroba vám sice zabere pár minut, ale uděláte něco pro přírodu i zdraví a pohodlí své pokožky.

Zdroj: https://www.verywellhealth.com/health-benefits-of-lemongrass-essential-oil-88785
Přidat na Seznam.cz