Pomerancova Kura2

Pomeranč je vynikající nejen uvnitř. Slupka dokonale osvěží domácnost a odežene hmyz

Jste milovníky pomerančů, ale nevíte, co udělat s jejich kůrou, které máte dostatek? Poradíme, jak ji využít v domácnosti, aby nepřišla vniveč. Můžete s její pomocí zbavit boty zápachu nebo vyčistit dřevěné vařečky a další kuchyňské náčiní. Pomůže také s osvěžením vzduchu a odpuzením hmyzu.

Nejzajímavější tipy, jak využít kůru z pomeranče

Jestliže máte oblíbené boty, které nosíte často, časem se může objevit nepříjemný zápach. Toho se můžete zbavit právě pomocí pomerančové kůry. A jak na to? Stačí ji jen položit do bot a nechat přes noc působit. Následující ráno boty pořádně vyvětrejte a dejte do nich novou vložku. Budou jako nové. Pomerančová kůra zvládne také osvěžit vzduch a zbaví vás otravného hmyzu.

Mohlo by vás zajímat:  Těžkému žaludku a pálení žáhy lze snadno předejít. Klíčem je zbavit se špatných návyků
Zdroj obrázku: Freepik

Postačí jen pověsit citrusovou kůru například na lustr nebo si jí ozdobit okna v kuchyni. Uvidíte, že hmyz zmizí a navíc se vám bude lépe dýchat. Snadno s nimi vyčistíte dřevěné náčiní, které každý den používáte v kuchyni. Jestli vám nejde pryč z vařečky červená řepa nebo omáčka, namočte je, pokapejte pomerančovou šťávou a nakonec je otřete kůrou. Metoda je jednoduchá a hlavně funguje, takže budete mít desky i vařečky čisté.

Pomerančovou kůrou si můžete potírat pokožku

Jestli váš obtěžuje hmyz, nebo vás dokonce bodnul, může i tady pomoci kůra z pomeranče. Stačí jen přiložit kůru na místo, kde vás hmyz kousnul. Nebo pokud se chystáte do lesa na procházku a nechcete se pořád ohánět rukama, potřete se kůrou a mravenci, komáři ani můry si na vás nepřijdou.

Mohlo by vás zajímat:  Vánoční kaktus stěhování nesnese. Při správných podmínkách pokvete mnohem déle
Zdroj obrázku: Freepik

Citrusové plody jsou ideální přísadou do přírodní kosmetiky, proto se nemusíte bát je používat přímo na kůži. Můžete si doma vytvořit krémy a peelingy, do kterých nakapete pomerančovou nebo citronovou šťávu, nastrouhat můžete právě i kůru. Zpevňuje a vyhlazuje pokožku, která bude vypadat mladší. A určitě najdete i další možnosti využití, například si jimi můžete vyzdobit dekorační podzimní věnce.

Zdroj: https://www.kidspot.com.au/lifestyle/home/24-ways-to-use-up-orange-peel/news-story/23f82d6451318199fb818b3b08e7e6aa
Přidat na Seznam.cz