Pro krásu i pro zdraví: avokádo ochrání tělo před řadou nemocí a udrží mladistvý vzhled

Avokádo je pochoutka, která si ještě v našich končinách nenašla své místo, a je to velká škoda. Avokádo přináší spoustu vitaminů i minerálů, pomůže zhubnout a také snížit krevní tlak nebo cholesterol. Avokádo byste měli přinejmenším vyzkoušet, ale ten, kdo ho ochutnal, se do něj zamiloval a připravuje si z něj nejen lahodnou pomazánku.

Jaké vitaminy avokádo obsahuje?

Co byste měli o avokádu vědět? Je to potravina, která vyniká nejen svou chutí, ale také je navíc hodně zdravá. Oproti ostatním druhům ovoce má dostatek vitaminů a minerálů, které se vašemu tělu budou hodit. Kromě vitaminu C obsahuje také vitaminy A nebo E, dále vitaminy skupiny B. Konzumací avokáda udržíte svou pokožku zdravou, navíc ho můžete využít i jako pleťovou masku.

Mohlo by vás zajímat:  Z krajiny dlouhodobě mizí voda, řečiště potoků a řek jsou toho důkazem

Kromě toho obsahuje i spoustu minerálů, například hořčík, vápník nebo draslík. Avokádo je nízkokalorická potravina, kterou si můžete dát, jestliže držíte dietu. Energetická hodnota 100 gramů ovoce je 169 kcal. Z větší části je tvořené zdravými mononenasycenými tuky, takže ho tělo bude snadněji trávit. Má také nízký glykemický index.

Zdroj obrázku: Pixabay

Špatný cholesterol nebude mít šanci

Avokádo patří mezi produkty, které uvidíte především ve středomoří, kde dobře znají jeho jedinečné vlastnosti. Jestli tedy nechcete mít vysoký tlak, vyplatí se konzumovat právě avokádo. Můžete si ho dát syrové, také je skvělé na pomazánky. Avokádo si spousta lidí připravuje ke snídani, protože obsahuje zdravé tuky a hodí se do redukčního jídelníčku.

Mohlo by vás zajímat:  Trend vaření v myčce získává stále více fanoušků. Výrobci myček ale varují před katastrofou

Avokádo se dá použít i jako pleťová maska, protože vyživuje a hydratuje pokožku. Regenerace je velmi důležitá, a to nejen pro naši pokožku. Pomáhá také při léčbě akné. Pecku si můžete namlít a použít ji jako peeling nejen pro pokožku, ale také se zbavíte lupů ve vlasech. Avokádo by se ale nemělo dostat ke zvířecím mazlíčkům, kterým může uškodit.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/270406
Přidat na Seznam.cz