Pomerancova Kura1

Osvěžte si život. Pomerančová kůra provoní byt, vyžene otravný hmyz nebo vyhladí pokožku

Máte rádi pomeranče a citrony a nevíte, jak využít jejich kůru? Poradíme vám, jak si pomocí kůry vyčistit boty nebo z domu vypudit otravný hmyz. Je to levný a osvědčený způsob, kterým ušetříte nejen mnoho peněz, ale také času. Pomerančovou kůru teď nebudete vyhazovat, ale sbírat, abyste jí měli dostatek.

Jestli vás trápí nepříjemných zápach z bot, dejte do nich kůru z pomeranče

Stačí pomerančovou kůru vložit do bot a nechat přes noc působit. Následně boty důkladně vyvětrejte a vložte do bot zpátky původní vložky. Kůra má funkci absorbovat nepříjemný zápach, a dokonce zbaví boty také bakterií. Další možností, jak kůru využít, je osvěžovač vzduchu. Na to stačí jen pověsit kůru v místnosti například ke stropu nebo jinému vyvýšenému místu. Pomerančová kůra se hodí například do koupelen, kde se málo větrá a je tu vlhký vzduch.

Mohlo by vás zajímat:  Plevel mezi dlažebními kostkami zlikviduje postřik s octem
Zdroj obrázku: Freepik

Jestli nemůžete vyčistit kuchyňské nádobí od červené řepy nebo omáčky, pomůže právě pomerančová kůra. Nádobí namočte, pokapejte pomerančovou šťávou a nakonec je ještě očistěte kůrou. Tato metoda je jednoduchá, snadno dostupná a hlavně funguje, proto stojí za to ji zkusit!

Potřebujete zpevnit pokožku? Vyzkoušejte pomerančovou kůru

Ač se to zdá zvláštní, protože „pomerančová kůže“ se říká pokožce, která trpí celulitidou, pomerančová kůra se postará o hladkou pokožku. Hodí se totiž do přírodní kosmetiky a můžete ji přidat do domácích peelingů nebo krémů. Pokožka bude pevnější a vyhlazenější. Pomocí kůry můžete také vyděsit otravný hmyz, a to především v létě. Dejte kůru na místo, kde je hmyz nebo kde si myslíte, že bude ležet. Zbavíte se mravenců, blech i můr, protože nemají rádi citrusovou vůni.

Mohlo by vás zajímat:  Švédský patent donutí orchidej znovu rozkvést. Během pár dní se znovu ukážou nové pupeny
Zdroj obrázku: Freepik

Citronovou nebo pomerančovou kůru si můžete snadno usušit a použít ji například na výrobu dekorativních svíček nebo podzimních věnců. Na internetu najdete i mnoho typů, jak s dětmi vytvořit voňavé dárky pro své příbuzné nebo učitelky.

Zdroj: https://www.thespruce.com/amazing-uses-for-citrus-peels-1708647
Přidat na Seznam.cz