Container Vinegar Wooden Background

Ocet najde využití také v domácí lékárničce. Nepříjemné problémy s nohama zmizí během pár dní

Ocet je produkt, který v domácnosti najde mnoho využití. I když se nejčastěji používá k okyselení pokrmů, díky dezinfekčním vlastnostem funguje i jako čisticí prostředek. Jak se také ukazuje, ocet může pomoci zbavit se nepříjemných onemocnění nohou. V létě se díky jablečnému octu vyhneme mnoha trapným situacím.

Dvě možnosti využití

Ocet je vodný roztok kyseliny octové s kyselým a šiplavým zápachem. Již dlouhou dobu je ceněn pro své baktericidní vlastnosti. Našel široké uplatnění nejen v kulinářství, ale i při úklidu. Kromě toho, že se používá k nakládání a konzervování zeleniny a hub, snadno ho využijeme jako čisticí a dezinfekční prostředek. Kromě toho se hodí při problémech s chodidly.

Mohlo by vás zajímat:  Zrání rajčat jde urychlit jednoduchou metodou. Začervenat se mohou i předčasně utržené plody

Je vhodné mít na paměti, že namáčení nohou v octu je pouze domácí lék, nikoliv oficiální lékařský postup. Také je třeba vzít v úvahu, že může mírně dráždit pokožku a není vůbec vhodné ho používat, pokud na nohou máme rány či poškozenou kůži. Jablečný ocet lze použít buď lokálně, nebo ve formě zředěné koupele.

Zdroj obrázku: Freepik

Proti popraskaným patám, bradavicím i puchýřům

Jablečný ocet pomůže s popraskanými patami. V lavoru smíchejte vodu a ocet v poměru 2 : 1 a nechte v ní nohy čtvrt hodiny máčet. Odstraní odumřelé kožní buňky a zjemní pokožku. Pokud vás trápí zápach nohou, důkladně je umyjte a poté čtvrt hodiny máčejte v litru teplé vody se čtvrt šálkem jablečného octa. Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud budete postup opakovat denně po dobu jednoho týdne.

Mohlo by vás zajímat:  Venkovní rostliny v květináči potřebují chránit před zimou a rozmary počasí

Kyselina octová brání vzniku plísňových onemocnění, urychluje jejich léčení a ulevuje při atletické noze. Poradí si také s bradavicemi na nohou. Účinné bude namáčení nohou ve vodě s octem v poměru 2 : 1 nebo přikládání vatového tamponu namočeného v jablečném octu přímo na postižená místa. Navíc roztok vody s octem pomáhá zbavit se bolestivých puchýřů. V tomto případě smíchejte vodu s octem ve stejném poměru.

Zdroj: https://www.theindependentpharmacy.co.uk/fungal-nail-infections/guides/toenail-fungus-infections-vinegar-foot-soak
Přidat na Seznam.cz