Pokojove Rostliny1

Pokojové rostliny mají specifické požadavky na zálivku i hnojení, není ovšem těžké je splnit

Při prodlužování dnů jsou rostliny svěžejší a rychleji rostou, protože mají dostatek světla i přírodní vláhu. Budou rychleji absorbovat vodu, stejně jako živiny, které potřebují k růstu a kvetení. Během zimního odpočinku se o květiny staráme jinak než během jarního probouzení. Poradíme, co květinám připravit a jak o ně pečovat, aby přes léto vykvetly.

Nejdůležitější je rostliny správně hnojit, aby měly dostatek živin

První hnojení můžete provádět už v polovině února. Dny se postupně prodlužují, ale na rostliny použijte jen asi čtvrtinu dávky hnojiva uvedenou na obale. Až hnojivo použijete, častěji květinu zalévejte, protože jedině tak se živiny dostanou až ke kořenům a rostlina přejde do „letního režimu“ rychleji.

Mohlo by vás zajímat:  Brambořík perský je někdy rozmarný, s jeho náladami si však poradí každý
Zdroj obrázku: Freepik

Rostlinky, které jste kvůli mrazům museli přesunout na jiné místo, vraťte zpátky tam, kde přes léto byly. Odstraňte suché, nevzhledné listy a výhonky. Celou rostlinu zajistěte tak, aby k ní šlo hodně světla, zkontrolujte také kořeny. Dobře zvlhčete vzduch, protože to mají rostliny rády, stačí jen položit mokrý ručník na topení, pokud máte květiny na parapetu.

Přesazujte květiny ještě předtím, než se naplno probudí ze zimního odpočinku

Zkontrolovat byste měli také prostor, které v květináči mají. Pokud vidíte, že je malý, je nutné rostliny přesadit. Dělejte to ještě předtím, než květiny pohnojíte a začnete se o ně starat více. Květináč by měl být o jednu velikost větší, aby kořeny mohly růst. Při přesazování můžete také zkontrolovat jejich vitalitu. Po přesazení hnojivo nepoužívejte hned, ale vyčkejte asi měsíc.

Mohlo by vás zajímat:  Zamiokulkas se spokojí i s málem. Příliš mnoho pozornosti ho naopak vyčerpá
Zdroj obrázku: Freepik

Můžete používat domácí hnojiva, například mléko smíchané s vodou nebo bylinné čaje z heřmánku nebo šalvěje. Ty se skvěle hodí pro kvetoucí rostliny. Pokud máte doma rostlinu, která je nemocná a nemůžete ji přesadit, vyzkoušejte vodu od rýže nebo krup. Rostlinu nakonec dejte na místo, kde bude mít dostatek světla i vláhu a pravidelně ji zalévejte.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/houseplants/care/houseplant-care-guide/
Přidat na Seznam.cz