Calathea Ornata 142705 1920 1024x768[1]

Některé pokojovky dají zabrat i zkušeným pěstitelům. Při správných podmínkách jsou však úchvatné

V každé domácnosti se určitě najde alespoň jedna rostlina, která klade náročnější podmínky na pěstování. Pokud se této rostlině daří, pak jste dobrými pěstiteli pokojových rostlin. Pokud ovšem rostlince něco nevyhovuje, pouští listy, hnědne nebo vám jakýmkoli způsobem odchází před očima, je čas na změnu. Níže najdete výčet nejběžnějších náročných pokojových rostlin spolu s podmínkami, které jsou při jejich pěstování potřeba dodržet.

Zdroj obrázku: Freepik

Toulitka

Toulitka je rostlina, jejíž přírodní domovinou jsou tropické lesy. Proto potřebuje co nejvíce napodobit právě tyto podmínky, na které je zvyklá ze své domoviny. Toulitka se vám odvděčí nádhernými výraznými květy. Pro dosažení těchto květů potřebuje teplo, světlo, vlhký vzduch i substrát. Proto mnozí lidé pěstují tuto rostlinu na oknu v koupelně.

Mohlo by vás zajímat:  Vánoční stromek vydrží jen při správné péči, ne všechny postupy jsou ty správné

Fíkus benjamín

I tento fíkus pochází z vlhkých a teplých míst. Jedná se o popínavou rostlinu, která dělá radost svými vzorovanými zelenými listy drobné velikosti, jež vytváří závěsy i porostlé stěny. Také tato rostlina potřebuje podobné pěstební podmínky, jaké vyžaduje toulitka. Ke spokojenému životu chce teplo, světlo, vlhko a neustále vlhkou půdu.

Zdroj obrázku: Pixabay

Kalatea

I kalatea je je zajímavá zejména svými žíhanými listy. Tato rostlina je sice nádherná, ale její podmínky jsou opravdu náročné. Problém s uspokojením jejích potřeb mohou mít i někteří zkušení pěstitelé. To, co je nejdůležitější při pěstování této rostliny, je dodržet zejména vhodné stanoviště. Kalatea potřebuje jasné a rozptýlené světlo v teplé místnosti s vysokou vzdušnou vlhkostí. Kalateu zalévejte pouze měkkou či dešťovou vodou a nikdy ji nenechávejte stát ve vodě. Její kořenový bal musí zůstat neustále vlhký, ale nesmí být mokrý. To by způsobilo hnilobu jejích kořenů. Vychytat vyhovující množství zálivky je asi jeden z nejtěžších úkolů při pěstování této rostliny.

Zdroj: https://www.bobvila.com/slideshow/it-s-not-me-it-s-you-the-10-toughest-houseplants-to-keep-alive-51072
Přidat na Seznam.cz