Wheat Ears With Cornflowers Field Summer July Day

I ten nejodolnější plevel se dá zlikvidovat. Pomůže k tomu síla přírody, na kterou moderní pěstitelé dávno zapomněli

Mnozí už několik let svádí nekonečný boj s odolným plevelem, který se objevuje jak na jejich zahradách. A to jak na přístupových chodníčcích, tak i na příjezdových cestách u domu. Zlikvidovat ho není úplně jednoduché, ale často jenom proto, že mnozí zapomínají na jednoduché, přírodní postupy, které už dávno nahradila chemie. Ta však nemá až tolik benefitů, jak si mnozí myslí. Co je lepší?

Sůl

V kuchyni ji má každý. A kdo ne, ať pro ni vyrazí do obchodu. Kilový sáček vyjde na pár korun a nadělá mnoho parády. Boj s plevelem je velmi jednoduchý. Buď ho solí posypte, nebo vytvořte velmi silný solný roztok, kterým plevel polévejte. Několik dní opakujte daný postup a plevelu vytvoříte tak nevyhovující podmínky, že s ním bude amen.

Mohlo by vás zajímat:  Halloween patří dýním. Vyberte ty nejlepší pro svou domácí výzdobu

Horká voda

Používá se na přípravu čaje, kávy, ale i jiných teplých nápojů. Má však i jiné využití. Uvařte plnou konvici a s ní vyrazte ven. Následně horkou vodou polévejte místa, kde se plevel vyskytuje. Čím blíže bude teplota bodu varu, tím lépe. Opět tak vytvoříte podmínky, díky kterým plevel zahubíte a ten se v brzké době určitě neobjeví.

Zdroj obrázku: Freepik

Alkohol

Své zásoby kvalitního alkoholu můžete ponechat ve skříni. Byla by škoda je plýtvat. Místo toho zajděte do drogerie a kupte si technický líh. Litr vyjde na pár desítek korun. Tuto tekutinu rozhodně nepijte, ale použijte ji na likvidaci plevele. Stejně jako v případě vody nebo solného roztoku líh lijte na problémová místa a plevel bude minulostí.

Mohlo by vás zajímat:  Jak vybrat zahradní gril

Ocet

Moderní gastronomie lidem ukázala, kolik různých druhů octů vlastně existuje. Vy však budete potřebovat jen jeden, základní a nejobyčejnější. Je to kvasný lihový ocet, který lze koupit i pod 10 korun za litr. Sice nevábně voní, ale jako likvidátor plevele se hodí velmi dobře. Efektivně a levně se zbavíte nežádoucích rostlinek, které vás tolik trápily. A jak? Opět stačí pouze polití problémových míst.

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz