Hydroponie1

Některé pokojové rostliny dokážou růst jenom ve vodě. Stanou se netradiční ozdobou interiéru

Je to skvělé řešení pro pěstitele, kteří milují květiny, ale chtějí se vyhnout tradičnímu substrátu, například z důvodů alergie na plísně nebo houby. Takových je mezi námi opravdu hodně, proto představujeme rostliny, které můžete pěstovat jinak než v zemině. A vypadají velmi dobře!

Většinu rostlin můžete pěstovat bez půdy

Vybírejte si takové rostliny, které milují vlhkost. Uděláte jim tím nejlepší službu, když je nebudete dávat do zeminy, ale rovnou do vody. Mezi takové rostliny patří například břečťan, angínovník nebo monstera. Jejich řízky nechte ve vodě zakořenit – odřízněte několik centimetrů výhonků, z jeho spodní části odstraňte listy a dejte je do vody. První kořeny by se měly objevit po několika týdnech.

Mohlo by vás zajímat:  Do tmavých místností se hodí řada zajímavých pokojových květin
Zdroj obrázku: Freepik

V tu chvíli je nejvyšší čas rostliny zasadit do hydroponické soupravy nebo si připravte nádoby s gelovými kuličkami. Mladé rostliny, které ještě nedávno byly v půdě, můžete do vody přesadit také. Nejdříve je ale navykněte na spoustu vody a často je zalévejte. Vyndejte z květináče, odstraňte zeminu a dejte do misky s vodou, ponořte hlavně všechny kořeny. Následně po hodině odstraňte zbytky půdy, poškozené kořeny odstřihněte a rostliny dejte do hydroponických květináčů.

Péče o hydroponické rostliny není obtížná, musíte hlavně zalévat

Vyzkoušet můžete hydroponická hnojiva, ale většině rostlin bude stačit jen pravidelná zálivka. Rostlinám, které mají rády vodu, se budou líbit jemné oblázky. Ty si můžete koupit v obchodě nebo si je nasbírat. Na dno květináče dejte několik kousků dřevěného uhlí, přidejte oblázky a naposledy vložte rostliny. Doplňujte vodu pravidelně, a jestli se někde vyskytnou nečistoty, hned je odstraňte.

Mohlo by vás zajímat:  Při pěstování zamiokulkasu je nutné dodržet pravidla zalévání
Zdroj obrázku: Freepik

Hydrogel si můžete zakoupit také ve formě gelových kuliček, které se po zalití vodou promění ve větší ozdobné koule. Ty nalijte do sklenice, vložte mezi ně květinu a sledujte, jak dlouho gelové koule vydrží. Mělo by to být hned několik týdnů. Až se kuličky začnou zmenšovat, je nejvyšší čas přidat rostlině více vody.

Zdroj: https://puregreensaz.com/best-hydroponic-plants/
Přidat na Seznam.cz