Landscape Design Yard

Podzimní péče o trávník: důležité je sekání, čas je také pro dosetí

Léto pomalu končí a jak je tomu každý rok, střídá ho podzim. I ten s sebou ale nese spoustu povinností, které při starosti o zahrádku nesmíme vynechat. Obzvláště důležitá je pak starost o trávník, který má tendenci být mírně zanedbávaný speciálně v tomto období. Na co si tedy dát pozor a na co jistě nezapomenout? To a ještě daleko více se dozvíte v dnešním článku. Pro více informací čtěte dál.

Ani podzim neznamená konec sekání

Ačkoli by se tak mohlo zdát, začátek podzimu neznačí konec sekání. Ano, nezbavíte se tedy této činnosti ani v sychravém počasí. Obzvlášť za babího léta se trávníkům poměrně daří a rozhodně bychom na jeho údržbu tedy neměli zapomínat. Trávník můžeme přestat sekat, až opravdu sám přestane růst, jelikož se dostane do vegetativního stádia.

Mohlo by vás zajímat:  Travní osiva
full-length-photo-senior-man-using-lawn-mower-trim-grass-his-lawn
Zdroj obrázku: Freepik

Podzim – doba plánování

Podzim je také doba, kdy byste měli začít přemýšlet nad tím, jak chcete, aby vaše zahrada vypadala příští rok. Pokud totiž nejste spokojeni se stavem vaší trávy, je právě toto obdobím, kdy ho můžete změnit. Přibližně půlka září je ideální čas na vysazení nového travního semene. To stihne správně zakořenit, ale zároveň nezačne příliš brzy rašit. Právě to by totiž mohlo mít za výsledek uhynutí nového trávníku. Nová semínka je potřeba také dobře zavlažovat a před tím bychom měli správně připravit i půdu, do které semínka umisťujeme.

Mohlo by vás zajímat:  Množství jetele v trávníku úprava pH půdy a vertikutace

Co dalšího může náš trávník na podzim ovlivňovat

Dalším faktorem, na který bychom jistě neměli zapomínat, je padající listí. Ať vypadá hezky, jak chce, pro naši zahradu může být stále škodlivé, pokud s ním dobře nenaložíme. V malé míře samozřejmě nic nezpůsobí, ale velké haldy mohou mít za výsledek to, že v půdě bude špatná cirkulace vzduchu a bude tak hnít či plesnivět. V takových případech je tedy nutně listí shrabat a naložit s ním podle vašeho nejlepšího vědomí a svědomí.

Zdroj: https://www.lovethegarden.com/uk-en/article/autumn-lawn-care-guide
Přidat na Seznam.cz