Beautiful Wooden Pathway Going Breathtaking Colorful Trees Forest

Inspirujte se nejkrásnějšími podzimními zahradami světa

Veřejné zahrady jsou dokonalým místem, kde se můžete inspirovat pro vlastní zahradu. Některé z nich vypadají nádherně nejen během jarních a letních měsíců. Podzim je ideální čas pro barevné scenérie, které můžete vidět nejen v divoké přírodě, ale také ve veřejných parcích a zahradách. Poradíme vám pět nejkrásnější z nich, které můžete sami navštívit.

Botanická zahrada v Brooklynu

Americký podzim je velmi barevný. Musíte ale vyrazit do míst, kde se střídají roční období. Brooklynská botanická zahrada je pravým pokladem, který musí vidět každý, kdo do tohoto města na podzim zavítá. Uvidíte nejen barevné stromy, ale také pozdě kvetoucí keře růží.

Mohlo by vás zajímat:  Vánoční dekorace domov promění a naladí do sváteční atmosféry

Washington Park Arboretum v Seattlu

Washingtonské jezero a jeho okolí také stojí za návštěvu. Toto místo dokazuje, že si každá zahrada zaslouží vodní prvek. Nejen v létě, ale během celého roku vám zajistí nádhernou podívanou. Vzrostlé stromy v červeném, hnědém i zeleném hávu okouzlí každého, kdo miluje přírodu.

colorful-leaves-autumn-beautiful-park-japan
Zdroj obrázku: Freepik

Hyde Hall Essexu

Ve Velké Británii najdete nespočet nádherných zahrad a parků, kde můžete strávit podzimní dny. Hyde Hall je jedním z nich. Nachází se zde hodně stromů, které se na podzim pyšní červeným listím. Doplňunjí je astry, jiřiny a mnoho dalších pozdě kvetoucích rostlin.

Mohlo by vás zajímat:  Jak vybrat zahradní gril

Winkworth Arboretum v Surrey

Surrey je nejen domovina Hugh Granta, ale také domov 46 hektarů velké zahrady. Na podzim zde uvidíte malebnou krajinu, která odráží románovou Anglii, žluté stromy, jezera a kamenné mosty. Jestli milujete anglickou přírodu, toto prostředí si zamilujete.

Zahrady ve Versailles ve Francii

Tyto zahrady jsou jednoznačně nejkrásnější v celé Evropě. Jejich krásu si užijte hlavně na jaře a v létě, ale ani na podzim nevypadají o nic hůř. Oranžově zbarvené stromy uvidíte do dáli ze zámku Versailles, který patří mezi poklady evropské kultury a historie.

Zdroj: https://www.gardensillustrated.com/gardens/gardens-to-visit/10-of-the-best-autumn-gardens-to-visit
Přidat na Seznam.cz