Flowerbed With Many Flowers Calendula Officinalis

Rostliny, které ozdobí zahradu i během prvních mrazíků

Na podzim mohou rostliny i zahrádkáře velmi nemile překvapit první mrazíky. Pro zahradu jde o velkou hrozbu, kterou všechny rostliny nemusí přežít. Naštěstí si můžete na zahradu pořídit rostliny, které vypadají nádherně a zároveň snadno přežijí první mrazy. Dnes vám ukážeme pět rostlin, které po mrazu dále rostou a nebudete s nimi mít problém ani během chladného podzimu.

Macešky

Tyto jemné rostliny sice vypadají velmi křehce, ale snadno přežijí i úplně zmrznutí. Jakmile teploty znovu stoupnou, budou dál růst. Macečky rozhodně nevyhazujte, aniž když přijdou mrazy. Uvidíte, že snadno přežijí mírnou zimu, ale naopak nepřežijí horké léto.

Mohlo by vás zajímat:  Když muškáty trucují a nechtějí kvést, přichází na pomoc známý plevel. Balkon bude obsypaný květy

Chryzantémy

Další oblíbené rostliny kvetou hlavně na podzim. Právě proto jim více vyhovují chladnější měsíce a přežijí lehké mrazy. Chryzantémy zasazené do země lépe snesou nižší teploty, protože se jedná o trvalky. Máte-li tyto rostliny v květináči a chcete je přesadit na zahradu, počkejte raději do jara.

chrysanthemum-flower-tropical
Zdroj obrázku: Freepik

Hledík

Tyto krásné rostliny dokáží dokonce i přezimovat celou zimu a lehké mrazy zvládnou s přehledem. Nejenže jsou velmi odolné, ale také je najdete v mnoha barvách a odstínech. Ozdobí každou zahradu a po mrazech vám budou znovu dělat velkou radost.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pěstovat petúnie

Měsíček lékařský

Voňavé květy a léčivé vlastnosti této krásné rostliny miluje mnoho Čechů. Proto na našich zahradách většinou nechybí. Jejich velkou výhodou není jen krásný vzhled kopretin, ale také jejich odolnost vůči nižším teplotám. Mrazíky na jaře i na podzim jim příliš neublíží.

Tařicovka přímořská

Nízké, krásné a malé květy tařicovky ozdobí každý záhon. Jde o krátkověkou trvalku, kterou si zamilujete. Voní velmi sladce a láká hodně hmyzu. To bude pro vaši zahradu velká výhoda. Pořídit si můžete bílou, růžovou i fialovou odrůdu. Bílé jsou nejodolnější a snesou i mírné mrazy. Kombinujte na svých záhonech tyto rostliny a nebudete se muset obávat prvních zimních mrazů.

Zdroj: https://savvygardening.com/longest-flowering-perennials/
Přidat na Seznam.cz