Country House With Beautiful Backyard House

Krásný trávník se bez pravidelného hnojení neobejde

Vypěstovat na zahradě nebo na chalupě dokonalý pažit, za který by se nemuseli stydět ani na stadionech světových velkoklubů, není tak náročné, jak by se na první pohled mohlo zdát. A ani to nezabere tolik času. Trávník je třeba správně zavlažovat, o což se může i ve vaší nepřítomnosti postarat automatický závlahový systém. Jednou za čas je třeba jej posekat. Ale ten hlavní rozdíl mezi obyčejným a nádherným trávníkem je většinou hnojivo. Bez hnojení to totiž v českých podmínkách nejde.

Mohlo by vás zajímat:  Jarní péče o trávník: po zimě potřebuje pročistit a prohnojit

Hnojení je potřeba

Mezi většinou zahrádkářů panuje názor, že hnojení trávníku je zbytečné, protože tráva roste sama od sebe prakticky všude. Ale není to tak úplně pravda, čehož si většinou všimnete už pár týdnů po vysazení drahého trávníkového koberce z hobbymarketu. Tráva potřebuje ty správné živiny, aby se dobře uchytila, zakořenila a mohla dál zdravě růst. Pokud není trávník správně prohnojený, i při správném zalévání z něj bude namísto zářivě zeleného pažitu jen řídce porostlý palouk nebo bude napadený plevelem, který bude dusit trávník a bude těžké jej vymýtit.

Mohlo by vás zajímat:  Dokonalý trávník i v horkém létě: v tomto případě se šetřit s vodou nevyplácí
Zdroj obrázku: Freepik

Čtyři důležité prvky

Tráva jako taková je sice skutečně nepříliš náročná rostlina, ale aby trávník vypadal opravdu k světu, je potřeba dodat mu čtyři základní prvky: dusík, fosfor, draslík a vápník. Hnojit je pak třeba od jara do podzimu, v zimě nechte trávník odpočívat. Nejlepší je využívat vícesložková hnojiva, ze kterých se důležité prvky uvolňují postupně, a vy tak nemusíte hnojit příliš často.

Dokonalé hnojivo neexistuje

U řady jiných rostlin lze pořídit komplexní hnojivo, ve kterém je vše, co daná rostlina potřebuje. Pro trávník taková na trhu bohužel nejsou, a tak je třeba kupovat sezónní směsi pro jednotlivá roční období. Navíc je potřeba koupit takové hnojivo, které se hodí právě pro vaši odrůdu trávy. Přehmat při nákupu vás může přijít draho, nesprávné hnojivo totiž může trávník poškodit.

Zdroj: https://scotts.com/en-us/how-to/how-to-use-lawn-fertilizer.html
Přidat na Seznam.cz