Pumpkin 3852191 1920

Podzimní kuchyně se neobejde bez oblíbené dýně. Nejcennější částí jsou ovšem semínka

Nádherná podzimní výzdoba i ty nejchutnější recepty. Dýně jsou snad všude kolem nás, především na podzim. Pokud i vy milujete recepty z dýní, pak určitě uvítáte i informace o semínkách. Nevyhazujte je a využijte na maximum!

Z dýní se připravují polévky i hlavní chody

Podzimní kuchyně je snad plná dýňových receptů. Ať už se rozhodnete, že malé dýně upečete, nebo z nich připravíte chutnou krémovou polévku, všechny tyto recepty jsou oblíbené v každé české domácnosti. Vyhazujete při dlabání dýňová semínka? Ochuzujete se o velkou dávku zdravé výživy!

Mohlo by vás zajímat:  Připravte svou zahradu na letošní sezonu. Jak na to?
Zdroj obrázku: Pixabay

Dýňová semínka obsahují jednu skvělou složku, která pomáhá našemu zdraví. Tím prvkem je kukurbitacin, což je velký zabiják toxinů a parazitů. Tento steroid je toxický pro všechny parazity, avšak člověku v těle neublíží. Dalšími prospěšnými prvky v dýňových semínkách jsou zinek a vápník.

Ano, čtete správně. Jestliže potřebujete do svého těla doplnit zinek nebo vápník, pak jsou dýňová semínka tou vhodnou pochoutkou. Pokud ale trpíte na zažívací potíže, je dost možné, že vás těžká semínka budou v zažívacím traktu trápit. Nemusíte se však vzdávat oblíbených semínek, jen je třeba semínka před konzumací upravit.

Mohlo by vás zajímat:  Jedlá soda na zahradě: Zbraň proti mravencům chránící vaše rajčata a okurky

Tou nejlepší úpravou je vlákninový koktejl. Rozmixování pomůže semínka snadněji strávit. Připravený koktejl vám pomůže doplnit vlákninu i zinek, celkově zlepšit životní styl a upevnit imunitu, zvlášť v oblasti trávení.

Zdroj obrázku: Pixabay

Recept na koktejl plný vlákniny

Pro vlákninový koktejl si připravte dýňová, slunečnicová i lněná semínka. Vhoďte je do mixéru, přidejte lžíci medu a šťávu z půlky citronu. Pro zředění můžete přidat také trochu vody. Pro ještě lepší chuť přidejte kousky vašeho oblíbeného ovoce a vše pečlivě rozmixujte.

Mohlo by vás zajímat:  Zahradní kompost zužitkuje organický odpad a promění ho ve výživné hnojivo

Dýňová semínka můžete přidat rovněž do jakéhokoliv receptu při vaření nebo například při přípravě smoothie nebo snídaně. Je mnoho receptů, které můžete obohatit právě touto zdravou pochoutkou.

Přidat na Seznam.cz