Background Beautiful Red White Pink Roses Blooming Garden During Spring

Podzim je ideální dobou pro sázení růží. Každou zahradu promění v kousek ráje

Růže jsou po mnoho let neuvěřitelně oblíbené mezi majiteli zahrad. Krásně voní, na zahradě vypadají elegantně a v interiéru potěší každého návštěvníka. Než se je rozhodnete vysadit na zahradě, měli byste znát základy jejich péče. Bez správné péče vám totiž neporoste žádná rostlina. Díky pár jednoduchým trikům vám růže budou krásně růst a budou neustále v dobré kondici.

Kam a kdy zasadit růže?

Poloha růží je pro jejich zdraví a květenství velmi důležitá. Při výběru ideálního místa myslete na konkrétní odrůdu, kterou jste si pořídili. Většina růží ale potřebuje slunné a vzdušné místo. Nikdy ale nevysazuje růže v průvanu nebo na hodně vlhká místa. Jakmile najdete nejlepší místo pro své nové růže, můžete začít se samotnou výsadbou.

Mohlo by vás zajímat:  Některé pokojovky si vystačí s málem a ke své spokojenosti nepotřebují ani slunce

Růže můžete sázet na jaře od března do konce dubna. Druhou (a lepší) možností je výsadba růží na podzim od září do konce října. Tehdy rostliny mnohem rychleji zakoření, takže podzim je pro tyto rostliny ideální. Po nákupu zkontrolujte kořenový systém. U sazenic s dobře vyvinutými kořeny můžete klidně pár dnů počkat a pak je zasadit. U odhalených kořenů musíte ovšem jednat ihned.

Zdroj obrázku: Pixabay

Kdy růže stříhat a čím je hnojit?

Nyní se podíváme na nejdůležitější pravidla při pěstování růží. Růže stříhejte na jaře. Odrůdy, které kvetou jen jednou za sezónu, stříhejte po odkvětu. Na prořezávání potřebujete ostrý nástroj. Příliš tuhé nůžky mohou poškodit keř. Zalévejte keře zřídka, ale hojně. K zalévání vždy používejte dešťovou nebo odstátou vodu. Nikdy neberte vodu ihned z kohoutku nebo studny, protože bude příliš studená.

Mohlo by vás zajímat:  Palmy dávno nezdobí jen exotické země. Mohou být součástí našich domovů, ale jenom za těchto důležitých podmínek

Růže pochopitelně potřebují pravidelně přihnojovat. Nejlepší bude, když pod keř zakopete banánovou slupku. Draslík a fosfor v banánech obohacují půdu a růže tyto složky potřebují ke správnému růstu. Použít ale můžete také hnojivo z čajových lístků nebo kávové sedliny. Růže mají rády kyselejší půdu, takže pro ně budou podobné metody velmi přínosné.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-plant-roses-1403055
Přidat na Seznam.cz