Cibulky

Podzim je ideální doba pro vysazení cibulek některých květin, které rozkvetou již na jaře

Pokud si chcete užít krásu květin už na jaře, je nutné včas vysadit semena nebo cibulky, aby stihly vyrůst. Sněženky a krokusy můžete vysadit do stínu ke stromům, slunce budou potřebovat tulipány a narcisy. Některé cibulky kvetoucích rostlin vysazujeme již na podzim.

Pokud rostliny nepřipravíte na zimu, mohou zamrznout

Vybírejte si pouze zdravé cibulky, které můžete zasadit přímo do země, nebo využijte speciální koše, které je ochrání před nenechavými hlodavci. Odstraňte hlavně plevel, půdu vykopejte a uvolněte ji. Můžete si tak zasadit krokusy, narcisy, sněženky nebo hyacinty. Jestli chcete mít na zahradě exotické rostliny, musíte je přemístit do světlé místnosti, pokud teploty klesnou na deset stupňů.

Mohlo by vás zajímat:  Květinová louka promění zahradu v místo plné barev, péče o ni je navíc jednoduchá
Zdroj obrázku: Freepik

Některé druhy ale můžete ochránit před mrazem pomocí listů nebo kůry, kterou obsypete celou rostlinu. Musíte ale vědět, jakou odrůdu máte. Pokud si jisti nejste, raději rostlinu dejte do květináče a mějte ji doma. Vykvete vám jako ostatní pokojové květiny. Zajímavý je africký kalokvět, jehož cibulky si můžete uložit do pilin nebo písku.

Některé odrůdy nesnesou nízké teploty

Mezi odrůdy, které nemají rády nízké teploty, patří například orientální lilie. Dejte její cibulky do krabice s pískem nebo rašelinou a přeneste do chladného sklepa. Počkají tam do jara, ale pokud nemáte sklep, můžete je uskladnit do ledničky. Předtím je dejte do lepenkové krabice. Ještě než nastane opravdová zima, vykopejte cibulky mečíků nebo frézií.

Mohlo by vás zajímat:  Pivoňky mohou žít i 50 let. Na jaře se ale neobejdou bez dvou zásadních věcí
Zdroj obrázku: Freepik

Zimní krokusy můžete pěstovat po celý rok. Pokud je včas zasadíte, mohou za hezkého počasí vykvést již po 4–6 týdnech. Jejich květy jsou křehké, nemají ale listy, které by květy podporovaly. Proto je vhodné je vysadit mezi ostatní květiny, které budou používat jako podporu. Všechny květiny potřebují vodu, proto je důležité je pravidelně zalévat. Většina z nich se přes zimu nemusí hnojit, raději je nechte odpočívat a růst.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/flowers/bulbs/planting-tips/
Přidat na Seznam.cz