Colony Aphids Ants Garden Plants (1)

Na mšice nejlépe zafunguje doma vyrobený prostředek, zaženou je i některé rostliny

Jestli máte na květinách mšice a nevíte, jak se jich zbavit, poradíme vám účinné triky, které budou fungovat. Přitom budou stačit jen domácí suroviny, díky kterým mšice nejen zmizí, ale také se již nevrátí. Můžete využít například česnek a cibuli, které se řadí mezi velmi aromatické potraviny.

Stačí několik triků a mšicí se snadno zbavíte

Jestli rádi pěstujete květiny, tak víte, že na některé druhy mšice lezou častěji než na jiné. Abyste se jich zbavili, můžete jim připravit voňavé překvapení v podobě česneku nebo cibule. Stačí oloupat 6–8 stroužků česneku, prolisovat je a nalít na ně litr vody. Nechte ji vařit a poté tímto vývarem zalévejte květiny. Jestli vodu chcete uskladnit, vařte česnek asi půl hodiny a následně slijte do tmavší lahve.

Mohlo by vás zajímat:  Slimákům zákaz vstupu. Tyto květiny je vyženou, a ještě rozveselí celou zahradu
Zdroj obrázku: Pixabay

Stejně bude fungovat také cibule. Dvě si oloupejte, nakrájejte a zalijte litrem vody. Následně nechte 12 hodin stát a poté cibuli vařte asi 30 minut. Když bude vývar studený, přeceďte ho a můžete používat. Vydrží až 2–3 měsíce, pokud ho budete mít v tmavé nádobě a v chladu. Využít ho můžete také proti houbám nebo jiným chorobám, které rostliny napadly.

Pokud mšice rostlinu napadnou, je nutné její část odstranit

Jestli už se mšice na květinu dostaly, je nutné její část, nebo dokonce celou rostlinu zlikvidovat. Neměla by patřit na kompost, ale můžete ji spálit, jinak se budou mšice šířit i na další rostliny. Ochráníte je nejen česnekem a cibulí, ale také různými bylinkami. Mšice hravě odradí afrikán, tymián nebo bazalka.

Mohlo by vás zajímat:  Nenávidění slimáci jsou opravdový postrach. Ochraňte svou zahradu před jejich invazí včas
Zdroj obrázku: Freepik

Mezi další lapače mšic patří například kopr nebo lichořeřišnice. A již zmíněný česnek také můžete zasadit do hlíny, například mezi růže, které jsou mšicemi často napadány. Zasadit můžete také levanduli, tu ale raději na okraje záhonů. Levandule je květina, která se hodí nejen proti mšicím, ale účinně domácnost zbaví také molů.

Zdroj: https://www.gardendesign.com/how-to/aphids.html
Přidat na Seznam.cz