Zahradniceni3

Po dlouhé zimě se zahrada probouzí opět k životu, připravte ji na novou sezonu

Na začátku jara je nutné zaměřit pozornost na exteriér, proto zahrada bude tou hlavní částí vašeho domova. Vezměte hrábě do ruky, vyčistěte a ořezejte zahradu, vysaďte rostliny a připravte záhony na tu nejlepší úrodu. Právě teď totiž přichází nejdůležitější období roku.

Zahrada začíná u trávníku

Váš trávník potřebuje trochu péče po celém podzimu i zimě. Vyčistěte ho od mechu i ostatních nečistot, shrňte listí. Na tuto práci můžete použít speciální zahradní nástroj s pružnými hroty a širokou hlavou. Investice se vám vyplatí, jelikož nástroj patří mezi základní náčiní každého zahradníka.

Mohlo by vás zajímat:  Nápady na podzimní zahradní projekty, které jsou snadno dostupné
Zdroj obrázku: Pixabay

Kvalitní hrábě dokážou uvolnit veškeré nedostatky v trávě a stimulovat tak vegetaci k růstu. Nekupujte jen tu nejlevnější variantu nářadí, při volbě si dejte na čas. Každý trávník by měl být po zimě řádně provzdušněný, to lehce zařídíte každou vidlicí. Vidlice zatlačte asi dvacet centimetrů hluboko a poté otvory vyplňte pískem. Tím získáte lepší propustnost půdy.

Nezapomeňte na stříhání

Pokud máte trávník hotový, můžete se pustit do stromů a keřů. Vaše zahrada potřebuje totiž pomoci pro omlazení celé struktury dřevin. Stříhejte zejména ty stromy a keře, které kvetou v letním a podzimním období. Prořezávání pomáhá stimulovat dřeviny k růstu a ochrání je před veškerými chorobami.

Mohlo by vás zajímat:  Když muškáty trucují a nechtějí kvést, přichází na pomoc známý plevel. Balkon bude obsypaný květy
Zdroj obrázku: Pixabay

Nepoužívejte postřik tehdy, když je venku deštivé počasí nebo padá sníh. Řezání můžete začít i v době, kdy se venkovní teplota pohybuje kolem bodu mrazu, nemusíte se o stromy bát. Po řezu nezapomeňte namazat kousky větví zahradní mastí, která zabrání veškeré kontaminaci houbami a dalšími plísněmi.

Čas na záhony

Na záhonech se s počátkem jara můžete pustit do přípravy půdy. Vyjměte ze zeminy každý plevel a očistěte povrch půdy od spadaného listí a dalších nečistot. Poté půdu zryjte a prokypřete, aby se do země dostal vzduch. Můžete použít i trochu hnojiva, aby se celá zemina po zimě vzpamatovala a měla dostatek živin pro brzy zasazené plodiny.

Zdroj: https://www.waysidegardens.com/spring-garden-preparation-checklist/a/wg_spring_garden_preparation/
Přidat na Seznam.cz