Mosquito Wall

Někteří lidé jsou pro komáry obzvláště přitažliví. Roli hraje fyzická aktivita i krevní skupina

Vysoké teploty jsou tady a s nimi se k životu probudil také hmyz. Komáři jsou velmi nepříjemnou součástí volného času v přírodě, ale také doma. Podle odborníků existuje mnoho faktorů, které k nám přitahují komáry více než k jiným lidem. Některé z nich ovlivnit nemůžeme, ale jiné ano. A s některými musíme jednoduše počítat. O co se jedná a jak se můžeme během léta chránit?

Tělesné faktory, které nemůžeme změnit

Největším důvodem, proč se komáři drží blízko lidí a zvířat, je oxid uhličitý. Oxid uhličitý vydechujeme. Lidé s nadváhou, těhotné ženy nebo lidé, kteří cvičí nebo fyzicky pracují, budou vydechovat více oxidu uhličitého. Tím pádem budou mít kolem sebe více komárů. Důležitá je také vůně těla, tedy pot, čpavek a kyselina mléčná. Každý z nás má jiný pach založený na stravě a genetice, přičemž některé pachy komáry přitahují více.

Mohlo by vás zajímat:  Malinké mušky dokážou způsobit hromadu problémů. Na octomilky funguje jednoduchá past
Zdroj obrázku: Freepik

Dalším faktorem je krevní skupina. Podle vědců je u komárů nejoblíbenější skupina 0, následovaná skupinou B a na posledním místě je krevní skupina A, kterou komáři tolik rádi nemají. Až 85 procent lidí vydává chemický signál, který komáry upozorní na typ krve. Tělesná teplota je také důležitá. Komáři jsou citliví na teplo, takže pokud máte vyšší teplotu (kvůli nadváze), fyzicky pracujete nebo venku cvičíte, budete rozhodně komáry obklopení.

Barva oblečení a alkohol jsou rizikové faktory

Jednou z věcí, kterou můžete ovlivnit, je barva oblečení. Podle průzkumů mají komáři rádi červenou, oranžovou, černou a azurovou. Naopak bílá, modrá, zelená nebo fialová může zachránit vaši kůži před bodnutím. Ovlivnit můžete také konzumaci alkoholu. Komáry přitahuje hlavně pivo. Etanol je pro ně velmi lákavý a postačí jediná lahev piva k tomu, abyste se stali chutnou potravou pro komáry. Jestli se tomu chcete vyhnout, snažte se venku omezit konzumaci alkoholu. Vyzkoušejte tyto triky a možná vám letos dají komáři konečně pokoj.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/why-do-mosquitoes-bite-some-people-more
Přidat na Seznam.cz