Stone Pavement With Grass Texture Top View Cobblestoned Pavement Background Abstract Background Old Cobblestone Pavement Street

Plevel mezi dlažebními kostkami na zahradě zlikviduje postřik s octem

Příjezdová cesta slouží v podstatě jako vizitka našeho obydlí. Není tedy divu, že se ji snažíme udržovat v dobrém stavu. Často se ale může stát, že mezi dlažebními kostkami začne rašit plevel. V tomto případě je nejčastějším řešením zdlouhavé plení. Přitom ale existuje levný domácí postřik, který tuhle práci ulehčí. Jak na něj? Právě to se dozvíte v dnešním článku.

Ocet jako všestranný pomocník do každé domácnosti

Ocet je látka všemi dobře známá. Někteří z nás ho používají při vaření, jiní zase při úklidu. Existuje ale jen málo lidí, kteří by se s tímto zázrakem nesetkali. Právě ocet je také základní ingrediencí našeho postřiku. Pro tento účel je dobré vybírat silnější druhy s koncentrací mezi deseti a dvaceti procenty. Nemusíte tak vždy využívat pouze ocet kuchyňský.

Mohlo by vás zajímat:  Klíšťata číhají i na zahradě. Daleko od pozemku je udrží kvetoucí rostliny
Zdroj obrázku: Freepik

Jak z octa jednoduše připravit postřik na plevel

Příprava postřiku z octa není žádná věda. Stačí smíchat ocet s vodou v poměru dva ku jedné. Vždy byste měli pamatovat na to, abyste přilévali ocet do vody, a ne obráceně. Směs pak přemístěte do rozprašovače, se kterým bude aplikace o něco snadnější.

I když je tento přípravek bezpečný pro většinu typů povrchů, i tak je dobré ho otestovat na malém kousku, abyste zabránili poškození dlažby. Potom, co se ujistíte, že je postřik v pořádku, ho můžete klidně na plevel aplikovat. Miřte zejména na zelené části rostliny.

Mohlo by vás zajímat:  Užijte si chuť jahod mnohem déle. Stačí jednoduše prodloužit jejich čerstvost

Postřik opakujte jednou týdně, pokud bude plevel přetrvávat. Také k zásahu vždy vybírejte teplý slunečný den. Právě slunce sílu octa ještě posílí a plevel spálí. Zároveň byste měli využít doby kolem poledne. Právě v tu je největší sucho a postřik vám tak nenaředí například rosa. V žádném případě se nesnažte tímto způsobem s plevelem bojovat před nebo po dešti. Snažte se také nevybírat příliš větrné dny. Postřik by pak mohl vítr přenést na jiné rostliny, kterým ublížit nechcete.

Zdroj: https://www.harpendenblockpaving.co.uk/news/get-rid-weeds-block-paving/
Přidat na Seznam.cz