Woman Injecting Fertilizer Plant

Správně vybrané hnojivo udrží domácí rostliny spokojené, odvděčí se krásnými květy i bujným růstem

Rostliny sice patří mezi organismy, které se umí vyživit samy, ale ty, které pěstujeme doma, budou potřebovat naši pomoc. Je důležité je pravidelně přihnojovat, zvlášť v období kvetení, kdy potřebují veškeré živiny k tomu, aby se jim dařilo. Musíte ale zjistit, jaké hnojivo je potřeba, protože každý rostlinný druh potřebuje jiné složky a minerály k růstu.

Proč je vlastně důležité hnojit rostliny?

Při každém zalití dochází k tomu, že ze zeminy zmizí živiny, které se standardně nacházejí v substrátu. Proto je potřeba rostliny přihnojovat, aby měly neustále živiny při sobě a mohly správně růst a kvést. Je proto nezbytné zvolit správné hnojivo, které bude fungovat přesně pro typ rostliny, který máte doma. Rostliny pak budou zdravé a budou rychleji růst.

Mohlo by vás zajímat:  Smaženice, bramboračka nebo omáčka: díky nasušení si můžete houby užívat po celý rok

Správným hnojením podpoříte rostlinu v růstu. Bude zdravá delší dobu, a tím pádem bude i častěji a déle kvést. Rostliny, které nejsou hnojené, mohou napadnout škůdci nebo jim mohou hnít kořeny a rostlina zahyne. Rostliny potřebují tři základní živiny – dusík, fosfor a draslík. Jsou to hlavní složky univerzálních hnojiv, která můžete použít téměř na všechny druhy rostlin.

Zdroj obrázku: Freepik

Použít můžete i přírodní hnojiva

Nebojte se používat i přírodní hnojiva. Můžete zkusit například vaječné skořápky nebo kávovou či čajovou sedlinu. Hodit se mohou také banánové slupky. Nejlepší bude střídat přírodní a syntetické hnojivo. Biohumus je skvělým prostředkem k hnojení. Obsahuje prvky v nízké koncentraci a jeho použití je bezpečné. Kromě toho je plný bakteriální flóry, působí dobře na kořenový systém.

Mohlo by vás zajímat:  Nepřítel každé fasády, který se zdaleka netýká jen starých domů. Nenechte ho zvítězit

Pokud máte kvetoucí rostliny, je nutné pořídit kvalitní hnojiva, která nebudou univerzální. Potřebují hnojiva bohatá na draslík, díky kterému budou květy silnější a rostlina bude kvést déle. Tropické rostliny mohou mít i univerzální hnojiva. Obsahují železo, měď a zinek a tyto složky ovlivňují celkový stav listů.

Zdroj: https://hortnews.extension.iastate.edu/faq/how-often-should-i-fertilize-houseplants
Přidat na Seznam.cz