Different Types Fresh Mushrooms Plastic Packaging Isolated White Table

Pěstování hub v květináči je nesmysl, říká mykoložka. Místo bohaté úrody budete zírat na prázdnou hlínu

Vášnivé houbaře před časem zaujal postup, pomocí kterého si mohou vypěstovat doslova kila hub jenom tak v květináči. Podle mykoložky se jedná o nesmysl a mýtus, kterému mnozí bezhlavě věří. Samotný postup, který lze najít na internetu, je přitom extrémně jednoduchý. Už to by mělo mnohé varovat, že se jedná o skutečný nesmysl, který prostě nemůže fungovat.

Návod je spíše úsměvný

Různých modifikací daného návodu na vypěstování hub v květináči najdete po internetu desítky, na cizojazyčných stránkách možná stovky. Základ daného návodu budí vášně nejenom mezi mykology, ale zcela jistě dokáže vyvolat úsměv na líci i mezi vášnivými houbaři amatéry. Prý stačí rozemlít nebo nasekat houby, vložit je do nádoby, přisypat k nim droždí, zalít dešťovou vodou a nechat uležet. Potom se směs naředí a může se nalít na zeminu na zahradě nebo v květináčích. Opravdu je toto něco, co by mělo fungovat?

Mohlo by vás zajímat:  Jak na přesazování a dělení trvalkových rostlin

Mykoložka vysvětluje

Podobný návod budí vášně. Pokud jste ho chtěli letos vyzkoušet, nedělejte ho. Kdo ho zkusil, jenom se napálil. Že se jedná o známý fake, vysvětluje i mykoložka na youtubovém kanále Classy Flowers, který má přes 256 tisíc odběratelů. V názorném videu je dodržen celý postup a výsledek je očekávatelný. Takto „zasazené“ houby se samozřejmě neujaly a místo bohaté úrody bude každý milovník hub zírat jenom na prázdnou zeminu v květináči nebo na záhoně.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí sirupy z léčivých květů nesmí chybět v žádné lékárničce. Posílí imunitu a zaženou nachlazení

Prostě je to nemožné

Tento způsob pěstování hub je v principu nemožný. Kdo má alespoň základní povědomí o biologii, musí vědět, že houby žijí v symbióze. Není to jenom vlhkost a teplota, kterou potřebují. Důležité jsou pro ně další rostliny, jako jsou stromy, ale i správná zemina. Proces, než houba na některém místě vyroste, může trvat i roky nebo desítky let. Je proto úsměvné myslet si, že kvasnice, voda a nasekané houby udělají z každé zahrady ráj hříbků. Přesto se určitě i letos najde někdo, kdo danému návodu skočí na špek.

Zdroj: https://moviecultists.com/where-do-porcini-mushrooms-grow
Přidat na Seznam.cz