Fresh Juicy Forest Berries

Bobule vyrostou i na malé zahradě. Hodí se na letní svačinku i zimní zásoby

V mnoha příručkách se dozvíte, jak pěstovat různé druhy rostlin, ovoce nebo zeleniny. Můžete si na ovocné keře vyhradit místo na zahradě a poté se věnovat jen jejich pěstování. Vyplatí se mít ovocný koutek, protože při správném výběru druhů můžete od léta do podzimu sklízet zralé plody. V zimě pak oceníte marmelády a zavařeniny, které si z ovoce snadno připravíte.

Jaké ovoce se vyplatí vysadit?

Jedním z těchto druhů je rybíz. Je to velmi oblíbené ovoce, které se vyznačuje svou trpkou chutí. Můžete ho spojit s angreštem, který se k němu bude hodit. Vybírejte ale takové odrůdy, které jsou odolné. Lišit se mohou také termínem dozrávání plodů. Maliny jsou lahodné a oblíbené především u malých dětí. Samy si je mohou natrhat, jsou sladké a hodí se například do koláčů nebo jiných dezertů.

Mohlo by vás zajímat:  Březen je správný měsíc pro ořezání ovocných stromů i okrasných keřů

Borůvky patří mezi ovoce, které si můžete snadno také zamrazit a vytáhnout ho v zimě, kdy bude potřeba. I tady si můžete vybrat mezi mnoha druhy. Podle toho, jaký druh si vyberete, budete plody sklízet od července až do září. Další plodinou jsou aronie. Ty plodí spoustu plodů, a i když jejich chuť nemusí každý, mají lahodnou šťávu.

Zdroj obrázku: Freepik

Jahody patří mezi nejoblíbenější ovoce

Jahody nemusíte nutně sázet na záhony, ale mnoho lidí je pěstuje v květináčích na balkoně. Nezaberou mnoho místa a vybrat si můžete hlavně podle tvarů. Lesní jahody jsou maličké a vhodné i pro malé děti jako svačinka. Zkusit můžete také popínavé jahody, některé druhy svou chutí mohou připomínat ananas.

Mohlo by vás zajímat:  Lépe než chemické přípravky zafungují přírodní prostředky. Bohatou úrodu rajčat zajistí droždí, přeslička a česnek

Vinná réva může posloužit nejen jako zdroj ovoce, ale také si z ní můžete vytvořit živý plot. Vysazuje se zejména v blízkosti zdí budov nebo altánů. Ochráníte se tak před zraky zvědavých sousedů a navíc získáte spoustu vitaminů z jejich plodů. Čerstvé ovoce pak můžete mít po celý rok k dispozici, stačí jen u vysazování přemýšlet a zvolit plody, které se k sobě budou hodit.

Zdroj: https://www.monrovia.com/be-inspired/ultimate-guide-to-growing-berries.html
Přidat na Seznam.cz