One Seedling Pumpkin Plant Pulled Ahead Growth Seedling Box Dry Ground

Acidofilní rostliny se nespokojí jen tak s nějakým substrátem. Okyselit půdu pomohou i domácí prostředky

Acidofilní rostliny potřebují speciální péči, hlavně musíte dbát na kvalitu substrátu. Při správném výběru se vám rostlina jistě odvděčí. V zahradních obchodech můžete koupit spoustu prostředků na okyselení půdy, my vám ale ukážeme pár přírodních způsobů.

Které rostliny jsou acidofilní

Nejznámější pokojové rostliny, které potřebují kyselý substrát, jsou například fíkusy, břečťany, monstery, ale třeba i kapradiny a orchideje. Zahradní rostliny, u kterých musíte dbát na okysličení půdy, jsou borůvky, vřesoviny, rododendrony a například i magnolie. Vždy musíme nejprve zjistit, zda je okysličení půdy vůbec potřebné. K tomuto účelu slouží acidometr nebo metr pro zjišťování pH v půdě. Ten můžeme zakoupit v zahradnických potřebách

Mohlo by vás zajímat:  Nové koření nesmí chybět v mnoha receptech, jeho využití je však mnohem širší

Půdu důkladně změříme. V mírně kyselé půdě naměříme pH 5,6–6,5. Pokud acidometr naměří hodnotu vyšší než 7,2, budeme muset sami okyselit půdu. Lidé se čím dál více zaměřují na domácí způsoby okysličování půdy, protože některé chemické prostředky pro tento účel mohou být pro rostliny více škodlivé než prospěšné.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak okyselit půdu pomocí surovin, co máme doma

Spousta prostředků nebo potravin, které máme doma, nám skvěle poslouží pro tento účel. Například obyčejný ocet, ten pomáhá při domácím čištění, ale i v boji proti škůdcům. Při jeho užívání však musíte dodržovat určité zásady. Ocet smícháme s vodou v poměru 1 : 8. Použijte jej však na půdu, do které teprve plánujete rostliny zasadit. Je třeba počkat alespoň tři týdny, než do takto ošetřené půdy něco zasadíte. Pokud byste s takovým roztokem zalili již zasazené rostliny, určitě by vám rychle zemřely.

Mohlo by vás zajímat:  Mrkvová dieta přiblíží vysněnou váhu zase o něco blíž. Během chvíle můžete shodit několik kilogramů

Jako pomocníka můžete použít i kávovou sedlinu. Je považována za přírodní způsob okysličování půdy, avšak nemá až tak silný účinek. Obsahuje však látky jako draslík, fosfor, dusík a hořčík, takže může být skvělým zdrojem živin pro acidofilní rostliny, protože jako způsob okyselení země působí jen krátkodobě. Chcete-li okyselit vaši zahradu, smíchejte kyselou rašelinu s jehličím a zamíchejte do půdy. Tato směs bude mít na půdu dlouhodobý okyselující účinek.

Zdroj: https://www.thespruce.com/methods-to-make-soil-more-acidic-3269735
Přidat na Seznam.cz