Pelargonie nemusí být nudné. Z množství druhů si vybere každý, navíc jejich pěstovaní je snadné

Tyto květiny nemají konkurenci, pokud jde o popularitu rostlin pěstovaných na balkonech a terasách. Jsou oblíbené hlavně kvůli krásným květům, které se objevují od května až do října. Ne každý však ví, jak se správně o tyto květiny starat, takže vám v dnešním článku řekneme, co je potřeba udělat, aby krásně kvetly.

Rozdílné odrůdy

Pelargonie se mohou v odrůdách velmi lišit, a tím pádem se mění i vhodné podmínky pro jejich pěstování. Mezi tři nejčastější odrůdy patří takzvaný lůžkový muškát, který může dosahovat výšky až 50 centimetrů. Květy jsou v tomto případě kompaktní a rostou v malých shlucích. Břečťanové muškáty jsou oblíbené hlavně při pěstování na balkonech. Vyznačují se převislými výhonky a lesklými, tmavě zelenými listy, které tvarem připomínají břečťanové listy.

Vícekvěté pelargonie se nazývají také anglické muškáty. Lze je snadno rozpoznat podle silně potažených, světle zelených listů a dekorativních dvoubarevných květů, které jsou největší krásou této odrůdy muškátů. Mají velmi intenzivní vůni, ale to není jejich nevýhoda. O to více jsou účinné při odpuzování komárů během letních večerů.

Zdroj obrázku: Freepik

Nejvhodnější substrát pro pěstování

Pěstování muškátů v květináči není nic náročného. Je však třeba pamatovat na umístění jednotlivých sazenic, měly by mít od sebe nejméně 25 centimetrů. Na zadní stranu je nejlepší zasadit lůžkové muškáty a na přední stranu břečťanové muškáty. Nejvhodnější substrát je ten, který se prodává přímo k pěstování pelargonií. Můžete jej pořídit v téměř každém zahradnictví. Nezapomeňte však na vhodnou drenáž, aby nezačaly hnít kořínky.

Při výběru místa pro pelargonie je důležité dbát na to, že tyto květiny upřednostňují sluneční nebo polostinné polohy. K zavlažování muškátů byste si neměli vybírat slunečné letní poledne, protože kombinace studené vody se sluncem a vyhřátou půdou jim může uškodit. Nejlepší je zalévat je večer nebo ráno. Stačí, když je budete zalévat obyčejnou vodou z vodovodu, ale je dobré nechat ji alespoň den odstát. Jednou týdně do ní můžete přidat speciální hnojivo na pelargonie.

Zdroj: https://www.mygarden.com/plants/geraniums-pelargoniums
Přidat na Seznam.cz