Geranium Flowers Pelargonium Spring Time

Pelargonie nemusí být nudné. Z množství druhů si vybere každý, navíc jejich pěstovaní je snadné

Tyto květiny nemají konkurenci, pokud jde o popularitu rostlin pěstovaných na balkonech a terasách. Jsou oblíbené hlavně kvůli krásným květům, které se objevují od května až do října. Ne každý však ví, jak se správně o tyto květiny starat, takže vám v dnešním článku řekneme, co je potřeba udělat, aby krásně kvetly.

Rozdílné odrůdy

Pelargonie se mohou v odrůdách velmi lišit, a tím pádem se mění i vhodné podmínky pro jejich pěstování. Mezi tři nejčastější odrůdy patří takzvaný lůžkový muškát, který může dosahovat výšky až 50 centimetrů. Květy jsou v tomto případě kompaktní a rostou v malých shlucích. Břečťanové muškáty jsou oblíbené hlavně při pěstování na balkonech. Vyznačují se převislými výhonky a lesklými, tmavě zelenými listy, které tvarem připomínají břečťanové listy.

Mohlo by vás zajímat:  Kytice ve váze mohou vydržet déle krásné díky několika snadným trikům

Vícekvěté pelargonie se nazývají také anglické muškáty. Lze je snadno rozpoznat podle silně potažených, světle zelených listů a dekorativních dvoubarevných květů, které jsou největší krásou této odrůdy muškátů. Mají velmi intenzivní vůni, ale to není jejich nevýhoda. O to více jsou účinné při odpuzování komárů během letních večerů.

Zdroj obrázku: Freepik

Nejvhodnější substrát pro pěstování

Pěstování muškátů v květináči není nic náročného. Je však třeba pamatovat na umístění jednotlivých sazenic, měly by mít od sebe nejméně 25 centimetrů. Na zadní stranu je nejlepší zasadit lůžkové muškáty a na přední stranu břečťanové muškáty. Nejvhodnější substrát je ten, který se prodává přímo k pěstování pelargonií. Můžete jej pořídit v téměř každém zahradnictví. Nezapomeňte však na vhodnou drenáž, aby nezačaly hnít kořínky.

Mohlo by vás zajímat:  Začátek podzimu je jako stvořený pro množení muškátů. Na jaře nás potěší ještě větší záplava květů

Při výběru místa pro pelargonie je důležité dbát na to, že tyto květiny upřednostňují sluneční nebo polostinné polohy. K zavlažování muškátů byste si neměli vybírat slunečné letní poledne, protože kombinace studené vody se sluncem a vyhřátou půdou jim může uškodit. Nejlepší je zalévat je večer nebo ráno. Stačí, když je budete zalévat obyčejnou vodou z vodovodu, ale je dobré nechat ji alespoň den odstát. Jednou týdně do ní můžete přidat speciální hnojivo na pelargonie.

Zdroj: https://www.mygarden.com/plants/geraniums-pelargoniums
Přidat na Seznam.cz