Side View Woman Playing With Her Feet Lake

Dopřejte svým nohám zvláčňující péči. Budou krásné a dokonale hladké

O svá chodidla musíme pravidelně pečovat, protože nohy nás nesou celý život. Pravdou ale je, že v péči na ně hodně zapomínáme. Stejně jako o ruce bychom se o ně také měli starat. Dopřejte jim pravidelné masáže, peeling a další ošetření. Tvrdé paty jsou následkem toho, že se o ně nestaráme. Přiblížíme, jaké domácí prostředky jsou vhodné na péči o chodidla a jak zabránit bolavým patám.

V létě chceme ukazovat krásné nohy

Léto je tady, je proto nejvyšší čas něco se svýma nohama udělat. Určitě nechcete ukazovat ošklivé nohy, které budou na první pohled vypadat odpudivě. Přitom stačí jen několik minut denně a domácí prostředky a vaše nohy budou krásné a jemné. Zkuste některé koupele přímo na popraskané paty. Dávejte si ale pozor, abyste na nohou neměli otevřené rány, protože ty mohou hodně bolet.

Mohlo by vás zajímat:  Jak vyladit svou terasu k dokonalosti? Osvědčené tipy zaberou vždy

Tvrdých pat se můžete zbavit pomocí domácích prostředků. Jsou levné, účinné a také snadno k dostání. Jak si udělat peeling nebo kúru, která potěší vaše nohy? Zkusit můžete například mořskou sůl. Zbavíte se tak především plísní a bakterií, které jsou častými příčinami vzniku bolavých nohou. Vhodná bude sůl z Mrtvého moře, je ale jasné, že k takové nebude mít přístup každý.

Zdroj obrázku: Freepik

Peeling pro paty na každý den

Použít ale můžete i obyčejnou kuchyňskou sůl. Pomocí soli se můžete zbavit staré odumřelé pokožky a podpoříte činnost lymfatického systému. Do koupele se pak budou hodit také bylinky. Co budete potřebovat k výrobě takové koupele? Lněné semínko, kostival, řebříček a semena pískavice. Stejný poměr všech surovin dejte do mísy, přidejte čerstvou mátu a zalijte vroucí vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Prodlužte život kytici ve váze. S několika triky vydrží květiny déle čerstvé

Nechte odstát a ponořte nohy do lázně asi na 20 minut. Po osušení odstraňte odumřelou kůži nejlépe pemzou, která je výborným pomocníkem. Ke koupeli ale můžete využít také mléko a jedlou sodu. Mléko si ohřejte, nalijte do misky, do které budete dávat nohy. Počkejte 5–10 minut, vyndejte je z mléka a hned vtírejte jedlou sodu. Nakonec nohy dejte ještě jednou do mléka a pak opláchněte pod vodou.

Zdroj: https://experthometips.com/home-pedicure-soft-feet-remove-hard-skin
Přidat na Seznam.cz