Fresh Red Strawberries With Planting

Díky obyčejné surovině z kuchyně budete sklízet nejbohatší úrodu jahod v okolí

Aby plodiny měly co největší výnosy, je třeba o ně náležitě pečovat. Kvasnicový postřik zpevní rostliny jahod a přispěje k jejich lepšímu růstu. Jde o přírodní a ekologický prostředek, který si můžete připravit sami. Kvasinky obsahují cenné minerály a imunizují rostliny před houbovými chorobami a napadení škůdci. Jak využít droždí k hnojení? Poradíme, jak postupovat.

Výhody droždí

Jahody jsou náročné rostliny, které vyžadují náležitou péči. Postřik droždím jim dodá potřebné živiny včetně vitamínů skupiny B a železa. Tyto prvky posilují rostlinu, a tím zajišťují hojnější sklizeň. Kvasinky také učiní jahody méně náchylné k napadení škůdci. Postřik kvasinkami navíc vytváří přirozenou ochrannou bariéru proti houbovým chorobám. Kvasinky vytlačují škodlivé mikroorganismy, které způsobují mnoho nemocí.

Mohlo by vás zajímat:  Proutěný košík je stylový i praktický, špatné čištění ho ale může zničit
Zdroj obrázku: Freepik

Příprava kvasnicového postřiku

K přípravě drožďového spreje na jahody budete potřebovat:

  • lahvičku s rozprašovačem,
  • 100 gramů pekařského droždí,
  • půl litru 3% mléka,
  • pět litrů vody v kbelíku.

Připravené ingredience musíte spojit dohromady. V samostatné nádobě rozpusťte droždí v mléce a přidejte směs do vody. Vše důkladně promíchejte a nalijte do lahvičky s rozprašovačem. Připravenou směsí můžete jahodové keře postříkat.

Kdy a jak?

Hotový postřik aplikujte shora dolů. Nezapomeňte pokrýt vnitřní a vnější stranu listů tekutinou. Postřik kvásku na jahody by měl být prováděn po celou dobu vegetace rostlin. Pro dosažení uspokojivých výsledků je nejlepší tuto aktivitu opakovat jednou týdně. Když je léto chladné a deštivé, provádějte ošetření častěji. Pokud nespotřebujete celý přípravek hned, můžete jím zalít rostliny jahodníku. To dodatečně posílí jejich kořenový systém a zúrodní půdu. Díky tomu se pak můžete těšit na vysoké výnosy, které vám udělají jistě radost. Navíc jde o zcela ekologický prostředek, který nijak neškodí přírodě a je velmi levný.

Zdroj: https://ibuilder-en.techinfus.com/klubnika/podkormki/drozhzhami/
Přidat na Seznam.cz