Stop Komarum

Komáry nejlépe odeženou přírodní prostředky, vyrobte si vlastní repelent podle oblíbené vůně

Když si představíte lesy nebo jiná místa plná komárů, jistě to ve vás vyvolá nepříjemné pocity. U některých se možná objeví i husí kůže. Ještě aby ne, komáři dokážou nepříjemně bzučet kolem uší, a co teprve když štípnou. Mohou vyvolat zarudnutí pokožky, pupínek i svědivost kůže, horkost místa kousnutí a další. Není divu, že se komárů všichni snaží zbavovat. Většina lidí používá koupené repelenty, svíčky z citronely a další metody a většinou bohužel zjistí, že tyto způsoby příliš nefungují. Pokud se tedy chcete komárů zbavit opravdu účinně, využijte jednu z níže uvedených přírodních metod, které jsou mnohem účinnější než produkty zakoupené v obchodě.

Mohlo by vás zajímat:  Jedny z nejjedovatějších rostlin potkáme i v našich podmínkách. Namístě je největší opatrnost
Zdroj obrázku: Freepik

Vhodné esenciální oleje

Pokud se chcete účinně zbavit komárů, použijte k tomu vhodné esenciální oleje, které jsou čistě přírodními produkty. Existuje velké množství esenciálních olejů, jaké je možné zakoupit. Pokud hledáte olej, který cíleně zastraší komáry, vsaďte na hřebíčkový, eukalyptový, cedrový, citronovou trávu nebo třeba rozmarýn, tymián a bazalku. Vyberte si takový olej, který vám bude zároveň vonět, díky tomu pro vás bude jeho použití příjemné.

Zdroj obrázku: Freepik

Příprava spreje, který odpuzuje komáry

Pokud už jste si vybrali ten správný esenciální olej, je čas pustit se do výroby vhodného spreje. Možná stojí za to zmínit, že se sprej nemusí skládat jen z jednoho oleje, ale můžete využít i kombinaci různých vůní. Tento sprej je velmi vhodný k aplikaci na kůži, ale také k postřiku do ovzduší, pokud třeba sedíte u bazénu na zahradě. Postup přípravy je velmi jednoduchý, smíchejte 40–60 kapek libovolných esenciálních olejů se 100 mililitry vody. Zavřete do mechanického rozprašovače a používejte podle potřeby. Počet kapek esenciálních olejů závisí také na tom, jak intenzivní vůně vám bude příjemná, i na tom, jak moc citlivou máte kůži. Pokud víte, že je vaše kůže náchylná, nebo budete přípravek aplikovat na děti, použijte raději nižší množství kapek esenciálních olejů.

Zdroj: https://www.apartmentguide.com/blog/natural-ways-to-get-rid-of-mosquitoes/
Přidat na Seznam.cz