Řepná šťáva je skvělou prevencí hypertenze. Jedna sklenice každý den udrží tlak na uzdě
Málokdo si dokáže představit, že právě pití obyčejné řepné šťávy dokáže alespoň částečně zmírnit hypertenzi. Je tomu ale tak a řepná šťáva je nejen skvělým lékem, ale dobrou prevencí. Proto není od věci pít řepnou šťávu i jen tak bez zjištění těchto problémů. Právě řepná šťáva dokáže zlepšit rozvod kyslíku po těle, čímž zajišťuje dostatečné okysličení všech buněk v těle, a tak zlepšuje problémy hypertenze. Níže si přečtěte, jakým způsobem si řepnou šťávu připravit, aby byla nejen účinná, ale také chutná.
Příprava řepné šťávy
Na přípravě řepné šťávy opravdu není vůbec nic složitého. Nejvíce důležitých živin se nachází v malých a středních řepách, ty velké raději nechte na prodejních pultech pro někoho jiného, mohly by být seschlé, přezrálé, přerostlé a neměly by takové účinky, jaké potřebujete.
Řepu oloupejte, důkladně omyjte a nakrájejte na kostičky, které můžete dát buď do odšťavňovače, nebo do mixéru. Pokud se rozhodnete pro přípravu v mixéru, přidejte ještě trochu vody. Pokud nemáte žádný z těchto spotřebičů, můžete řepu jednoduše nastrouhat najemno a vymačkat z ní šťávu ručně.
Aby vám řepná šťáva chutnala
Řepná šťáva je sytě červená a má poměrně nevýraznou chuť. Proto stojí za to si ji ochutit tak, aby pro vás její pití bylo pochoutkou. Přidat do ní můžete pepř, bylinky, mrkev, jablko nebo citron. Z bylinek se hojně využívá kopr. Nachystejte si řepnou šťávu tak, aby vám opravdu chutnala. Měli byste ji pít každý den a nic nebrání tomu, abyste si ji připravovali každý den s nějakou obměnou, ať se vám nepřepije. Můžete si do ní jednou přidat jablko, druhý den mrkev, třetí den citron s bylinkami a další. Řepné šťávy byste měli vypít zhruba 120–250 ml denně. Než si všimnete výsledků, může to trvat klidně až 3 měsíce, proto buďte trpěliví a nevzdávejte pití řepné šťávy po krátkém čase.
Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/324898