Pink Phalaenopsis Orchid Flower

Orchideje potřebují při zalévání zvláštní pozornost. Ideální je pro ně koupel

Mezi nejoblíbenější pokojové rostliny patří orchideje. Je to zejména tím, že mají krásné květy v různých barvách. Na okenním parapetu jsou proto ozdobou bytu. Je třeba se jim ale patřičně věnovat, aby kvetly co nejdéle. Co je nutné udělat, aby tomu tak skutečně bylo?

Dopřejte orchideji světlé a teplé místo

Orchidej se nemusí bát pořídit ani začátečník v pěstování pokojových rostlin. Stačí dodržet některá pravidla a rostliny se odvděčí bujným růstem a plnými květy. V přirozeném prostředí orchideje rostou na kůře stromů v tropickém klimatu. Jejich kořeny jsou vzdušné a ze vzduchu také berou vlhkost. V domácnosti se orchidejím bude dařit na světlém místě, nejlépe na okenním parapetu v průhledném květináči. Líbí se jim rosení pomocí rozprašovače a občasné hnojení.

Mohlo by vás zajímat:  Uložte begonie k zimnímu spánku. Stačí málo, aby na jaře znovu rozkvetly

Jak se o orchideje starat v létě

Protože orchideje rostou běžně v přírodě ve vlhkém a teplém prostředí, je třeba jim vláhu pravidelně dodávat. Zálivka může být častější, ale nikoliv vydatná. Pokud by vody v květináči bylo více, vedlo by to ke hnití kořenů. To by pochopitelně celou rostlinu zahubilo.

Zdroj obrázku: Freepik

Vody by při zalévání mělo být tolik, aby ji orchidej stačila nasát. Zemina by neměla být přemokřená. Kromě klasického zalévání můžete rostlině dopřát také rosení. Pozor na to, aby voda nezůstala v srdíčku rostliny. To je důležité hlavně tehdy, máte-li doma suchý vzduch. Jestli potřebuje vodu, poznáte podle bílých kořenů. Jsou-li zelené, má vody dostatek.

Mohlo by vás zajímat:  Pro bohaté kvetení potřebují muškáty dostatek živin a správné podmínky

Zkuste orchidej vykoupat

Orchidejím svědčí vedle běžné zálivky takzvaná koupel. Vezmete hrnec, do něho nalijete vodu o pokojové teplotě. Do hrnce pak ponoříte orchidej tak, aby voda sahala do poloviny květináče. Necháte ji, aby do sebe vodu nasála, bude stačit asi půl hodiny.

Pokud odjíždíte na dovolenou, postavte orchidej i s obalem na misku s vodou. Voda se okolo ní bude postupně odpařovat a kořeny si ji ze vzduchu budou odebírat.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/gardens/how-to-water-orchids
Přidat na Seznam.cz