Close Up Woman Wearing Protective Glove With Rag Cleaning Electric Stove Home Kitchen Beautiful Girl Washing Black Shiny Surface Kitchen Top Hand With Foam Sponge Housework Concept

Bramborová mouka je přírodním čističem i složkou přírodní kosmetiky

Hledáte super surovinu, která je levná, dá se použít k vaření, a ještě k tomu vám vyleští domov, že vypadá jako nový? Můžeme vás ubezpečit, že jste na ni právě narazili. Vyzkoušejte ji a uvidíte, jak povolí i odolná mastnota a povrchy se rozzáří.

Všestrannost super suroviny

Tato super surovina se vyrábí z usušených celých brambor, které se následně rozemelou, až z nich zbyde jen mouka. Bramborovou mouku lidé často zaměňují za bramborový škrob, ale ten se zpracovává jinak. Je známá tím, že dokáže absorbovat tekutiny, a pokud ji chcete využít k vaření, dá se smíchat s jinou moukou.

Mohlo by vás zajímat:  Některé květiny jsou sice krásné, mohou ale ublížit. Málokdo zná jejich jedovaté tajemství

V rámci přípravy jídel ji lze využít pro zahuštění polévek nebo oblíbených omáček. Běžně se používá i ke klasickému pečení pečiva nebo koláčů. Při správné přípravě jsou opravdu dobré. Její velké pozitivum je, že je bezlepková, takže ji mohou konzumovat i ti, kteří trpí alergií na lepek.

Zdroj obrázku: Freepik

Zbavte se mastnoty a vyleštěte povrchy

Pokud jste nestihli jarní úklid, nic se neděje. Je řada domácností, kterým se nechtělo se tím trápit. Ale v případě, že nastal den D, využijte té příležitosti a nachystejte si bramborovou mouku. Je velkým pomocníkem při odstraňování vosku a zároveň dokáže osvěžit jakýkoliv koberec.

Mohlo by vás zajímat:  Postarejte se o své rostliny i během dovolené. Inspirujte se zajímavými nápady na zavlažování

Pro osvěžení koberce ho stačí moukou posypat, nechat působit minimálně 30 minut a nakonec ji vysát. Zlikviduje nečistoty a různé pachy. Kromě toho i skvěle dezinfikuje povrchy, proto je dobré s ní vyčistit plyšáky a jiné hračky, které používají děti.

Pleťová maska proti podráždění

Pleťovou masku používají ženy běžně. Chtějí být krásné, bez vrásek a mít dokonalou pleť. Verze s bramborovou moukou zklidňuje pokožku. Výroba trvá pouze chviličku – smícháte ji s přírodním jogurtem, směs nanesete na obličej a odpočíváte. Po uplynulé době vše spláchnete.

Mohlo by vás zajímat:  Hnojivo z kopřivy je alternativou, která prospěje rostlinám i životnímu prostředí

A nakonec jedna rada. V případě, že se chystáte na vymalování bytu, posypejte zdi moukou a pak celé okolí vysajte vysavačem.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/cleaning-tricks-potatoes-23076733
Přidat na Seznam.cz