Supermarket? Ne, exotické plody můžete pěstovat i doma

Máme-li v dnešní době chuť na subtropické nebo tropické ovoce, obvykle zamíříme do nejbližšího supermarketu a jednoduše si jej koupíme. Takovéto ovoce však procestovalo půlku světa a o jeho čerstvosti nebo jakosti snad nemůže být ani řeč. Napadlo vás někdy, že byste si ovoce vypěstovali sami doma? Skutečně čerstvé a zcela bez chemických postřiků? Díky portálu semena.cz tuto možnost máte.

Někdy méně znamená více

V klimatických podmínkách České republiky se exotickému ovoci přirozeně nedaří tak dobře, jako v jeho domovině. Je proto nutné si uvědomit, že podomácku vypěstované plody se mohou od těch, co známe ze supermarketů, v mnohém lišit. Zřejmě budou menší, možná i na pohled méně atraktivní. Na druhou stranu však máme jistotu, že jsou vždy čerstvé, bez chemických postřiků a plné vitamínů. A právě vitamíny jsou mnohdy tím hlavním důvodem, proč exotické ovoce konzumujeme!

Mohlo by vás zajímat:  Třešňová tinktura zvládne nahradit i léky plné chemie, správně skladovaná vydrží doma roky

Od kiwi až po pomeranč

Jaké ovoce je vhodné doma pěstovat? Záleží jen na vás. Zvolte takové, které máte nejraději. Z nabídky exotických semen si můžete vybrat např. banánovník, granátovník, papayu, kiwi, pomerančovník a mnohé další. Dodržujte doporučené pěstební postupy dodavatele semen a dočkáte se až překvapivě dobrých výsledků.

Kousek ráje přímo u vás doma

Tropické či subtropické rostliny nemusíte pěstovat pouze kvůli plodům. Jejich nevšednost a atraktivita promění váš domov v jedinečnou oázu klidu, ve které se budete cítit jako v ráji. Kdo tvrdí, že za poznáním krásy kaktusů Pithaya musíte cestovat do Střední Ameriky? Že nádherný banánovník habešský lze spatřit jenom v Africe? Exotickou zahradu můžete mít přímo před svým domem. Stačí k tomu tak málo.

Mohlo by vás zajímat:  Hroby našich blízkých mohou zdobit pěkné rostliny po celý rok, budou tak trvalou vzpomínkou

Zkuste si vypěstovat banánovník

VIDEO: Jak pěstovat ananas?

Přidat na Seznam.cz

Jedna odpověď na “Supermarket? Ne, exotické plody můžete pěstovat i doma”

Komentáře jsou uzavřené.