Beautiful Border Collie Dog Training With Owner

Proti štěkání psa fungují elektrické plašiče i výchova mazlíčka

Psi jsou úžasná zvířata, ale někdy se jejich štěkání může stát obtíží, zvláště když je neustálé a rušivé. Potýkání se se sousedovým psem, který nepřestává štěkat, může být náročný a frustrující zážitek. Zatímco někteří majitelé domácích mazlíčků jsou dostatečně zodpovědní, aby udrželi své psy v klidu, jiní si nemusí být vědomi nebo se nemusí zajímat o nepříjemnosti, které štěkání jejich psa ostatním způsobuje.

Mnoho lidí se proto uchyluje k používání ultrazvukových zařízení na kontrolu štěkání, aby se pokusili zastavit štěkání psa svého souseda. Používání těchto zařízení má však významné nevýhody. V tomto článku prozkoumáme, proč není dobrý nápad používat ultrazvukové přístroje, a navrhneme alternativní způsoby, jak se vypořádat se štěkajícím psem.

Mohlo by vás zajímat:  Brokolice existuje několik odrůd, tělu prospěje výjimečným obsahem prospěšných látek

Proč nepoužívat ultrazvuk k ovládání štěkání

Ultrazvuková zařízení na kontrolu štěkání jsou navržena tak, aby vydávala vysoké zvuky, které jsou slyšitelné pouze pro psy s cílem přerušit jejich štěkání a donutit je, aby přestali. Existuje však několik důvodů, proč tato zařízení nejsou dobrým řešením proti štěkání.

Zdroj obrázku: Freepik

Za prvé zatímco ultrazvuková zařízení mohou zpočátku fungovat, psi si na ně mohou rychle zvyknout a začít znovu štěkat. Navíc tato zařízení mohou někdy způsobit více škody než užitku. Pro některé psy jsou silně znepokojující a mohou u nich vyvolat úzkost a agresi. Ultrazvukový zvuk se navíc může šířit daleko za hranice vašeho pozemku a ovlivnit ostatní psy v sousedství.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pěstovat jedlé kaštany? Potřebujete velkou zahradu

Alternativy k ultrazvukovým zařízením

Namísto spoléhání se na ultrazvuková zařízení proti štěkotu existuje několik alternativních přístupů, které můžete zkusit se štěkajícím psem. Prvním krokem by vždy mělo být promluvit si o problému se sousedem. Možná si ani neuvědomuje, že jeho pes nadměrně štěká. Ke konverzaci přistupujte klidně a zdvořile a vysvětlete, jak na vás štěkání působí. Navrhněte možná řešení, jako je zavření psa v domě v určitou denní dobu, kdy je štěkání nejhorší. Můžete také navrhnout výcvik psa a pozitivní odměňování při neštěkání.

Mohlo by vás zajímat:  Kvůli čtyřem zbytečným chybám balkonové rostliny trpí a místo krásných květů chřadnou

Pokud štěkání navzdory vašemu úsilí pokračuje, možná budete muset kontaktovat policii. Ta dokáže zhodnotit situaci a v případě potřeby přijmout vhodná opatření. Volání policie by však mělo být až poslední možností, protože pravděpodobně vytvoří napětí mezi vámi a vaším sousedem.

Zdroj: https://www.wedgewoodpharmacy.com/blog/posts/12-things-you-can-do-to-quiet-a-barking-dog.html
Přidat na Seznam.cz