Pest Control Isolated Icons, Cartoon Vector Signs

Malý krtek dokáže na zahradě natropit velké škody. Vyžeňte ho jednou provždy

S příchodem teplých dní se na zahradě mohou objevit škůdci, kteří celou zimu čekali, až bude venku jaro. Krtci patří mezi ně. I když to nejsou typičtí škůdci, které byste chtěli zabíjet, a vypadají roztomile, na zahradách mohou napáchat velké škody. Mohou poškodit kořeny rostlin, dělají krtince, ale je potřeba s nimi bojovat tak, abyste je vyhnali a neublížili jim. Jakými způsoby je dostanete ze zahrady?

Mezi osvědčené metody patří použití bylinek nebo česneku

Krtci nemají rádi vůni česneku a různých bylinek – měsíčku, bazalky a dalších aromatických druhů. Stačí do krtkových cestiček hodit několik stroužků česneku nebo použít čerstvé bylinky. Nalijte ještě malé množství octa a budete mít jistotu, že se krtek na zahradu nevrátí, protože jeho štiplavou vůni nesnese.

Mohlo by vás zajímat:  Zahradní rybníček potřebuje během zimy správnou údržbu
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud chcete vytvořit past, udělejte to neinvazivním způsobem. Vyrobte si takovou, do které se krtek chytí, nedostane se ven, ale neublíží si. Vy sami ho pak můžete odnést, kam potřebujete, a osvobodit ho. Můžete použit slupky od citronu, ale plesnivé. Hoďte je na cestičku a po několika hodinách budete mít od krtků pokoj.

Krtci utečou před aromatickými oleji, nelíbí se jim ani ultrazvuky

Pokud zrovna obděláváte zahradu a chcete se vyhnout útokům krtků, trávník i plot můžete pokropit olejem, který krtkům smrdí. Použít ale můžete také ultrazvuky, které vydávají zvuky lidskému uchu neslyšitelné, ale pro krtky a ostatní zvířata jsou nepříjemné. Děsí nejen hlodavce, ale také otravné holuby. Sami doma si můžete vyrobit hlučnější zařízení, které škůdce vyplaší.

Mohlo by vás zajímat:  Cuketa nesmí na záhonu chybět. Její pěstování nedá žádnou práci, má ale důležitou podmínku
Zdroj obrázku: Freepik

Stačí nasadit plastovou lahev na tyč a nechat na místě, kde si krtci rádi dělají uličky a tunely. Při větru bude lahev vydávat hlasité zvuky, které je vyděsí. Existují také podzemní přehrady, které se instalují pod půdu. Tu nakonec zakryjete zeminou, zasadíte trávu a tím zabráníte, aby se vůbec krtci na zahradu dostali.

Zdroj: https://www.smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-moles-in-your-yard-garden
Přidat na Seznam.cz