Citronova Trava1

Dekorativní rostlina, neobvyklé koření i zdroj plný vitamínů: poznejte citronovou trávu

Citronová tráva patří k nejoblíbenějším ingrediencím zejména v asijské kuchyni. Tamní kuchaři totiž moc dobře vědí, jak dobrá a hlavně zdravá tato tráva je. Znáte tento druh svěžího koření a víte, jaké blahodárné účinky na lidské zdraví má? Zjistěte o citronové trávě co nejvíce.

Citronová tráva je na první pohled velmi nenápadná, při prvním ochutnání vás však zaujme svou svěžestí a zajímavou chutí. Stane se skvělým kořením pro neotřelé recepty a budete ji chtít přidávat i tam, kam jste ji dosud nepoužili. Citronová tráva je také velmi prospěšná pro lidské zdraví, působí jako lék nebo jako prevence. Zjistěte o blahodárnosti tohoto koření maximum.

Mohlo by vás zajímat:  I vaše zahrada chce být online: Vize a trendy v oblasti chytrých zahrad
Zdroj obrázku: Freepik

Účinky citronové trávy

Citronová tráva má především skvělý vliv na trávení a zažívání. Zmírňuje žaludeční potíže nebo nevolnost. Je skvělým lékem při bolestech hlavy, ale dokáže snížit i horečku. Pozitivně působí na chuť k jídlu. Stimuluje celkový imunitní systém díky velkému množství vitamínů. Citronová tráva je bojovníkem proti virům, a tak pomůže také v případě mírného nachlazení.

Obklady a masti

Z citronové trávy můžete připravit i obklady pro vnější použití nebo tonikum, které pomůže s problémy pokožky hlavy. Dokáže zmírnit akné či předejít nepříjemnému vypadávání vlasů. Citronová tráva také pomáhá eliminovat vznik lupů ve vlasech.

Mohlo by vás zajímat:  Zahradu v zimě ozdobí krásné rostliny a dekorativní prvky
Zdroj obrázku: Freepik

Jak citronovou trávu používat?

Čerstvou citronovou trávu, kterou si můžete vypěstovat na zahradě nebo balkoně, můžete uchovávat v lednici po dobu tří týdnů. Stonky trávy lze dokonce i zmrazit, a uchovat tak na horší časy. V sušené konzistenci můžete trávu využít pro přípravu čaje, který pak využijete zevně jako tonikum nebo k pití pro vnitřní užívání.

Zdroj: https://www.thailandmedical.news/news/27-health-benefits-of-the-aromatic-healer-lemon-grass-%E0%B8%95%E0%B8%B0%E0%B9%84%E0%B8%84%E0%B8%A3%E0%B9%89%E0%B8%AB%E0%B8%AD%E0%B8%A1-dta--khrai
Přidat na Seznam.cz